بازار داغ شایعات تغییرات در کمیته ملی المپیک

سجادی می تواند دبیرکل شود؟/ از تغییر اساسنامه تا بازنشستگی

با پایان بازی‌های آسیایی شایعات زیادی در خصوص حضور سجادی به عنوان دبیر کل کمیته ملی المپیک مطرح شده، اما هنوز برنامه کمیته در خصوص اصلاح اساسنامه مشخص نیست.

سجادی می تواند دبیرکل شود؟/ از تغییر اساسنامه تا بازنشستگی

گیلان خبر: اواخر مردادماه سال گذشته بود که پیش‌نویس اساسنامه کمیته ملی المپیک مورد تایید کمیته بین‌المللی المپیک (‌IOC) قرار گرفت. بعد از این تاییدیه اولیه، کمیته ملی المپیک اساسنامه را به وزارت ورزش ارسال کرد تا برای تصویب به هیات دولت ارسال شود.

البته این اساسنامه در همان زمان به هیات دولت نرفت چرا که مسئولان وزارت ورزش تصمیم گرفتند اساسنامه مورد تایید IOC را مورد بررسی قرار داده و بعد از اعمال برخی از تغییرات به هیات دولت بفرستند؛ اساسنامه‌ای که در نهایت هم معلوم نشد به هیات دولت رفت یا خیر. حالا یک سال از همه این ماجراها می‌گذرد و هیچ خبری درباره روند اصلاح اساسنامه شنیده نمی‌شود.

بعد از گذشت چند ماه از تایید اولیه اساسنامه، اسفندماه سال گذشته بود که خبرهایی در خصوص تغییر و تحولات در کمیته ملی المپیک به گوش رسید و اخیراً نیز بر سر زبان‌ها افتاده است و آن چیزی نیست جز تغییرات دوباره در اساسنامه برای انتصابی کردن دبیرکل که البته مربوط به فعالیت نصرالله سجادی در این پست می‌شود، موضوعی که خبرگزاری ما در تاریخ 26 اسفند در گزارشی به آن پرداخت. 

صالحی‌امیری بعد از حضورش در کمیته ملی المپیک در نخستین گام نصرالله سجادی را به عنوان سرپرست کاروان ایران در بازی‌های آسیایی معرفی کرد و در ادامه حکم مشاور عالی را نیز به او اعطا نمود تا دایره اختیارات سجادی در تشکیلات جدید کمیته ملی المپیک بیشتر شده و حتی از دبیرکل نیز فراتر رود. حضور این دو در کنار هم در برنامه‌های مختلف از جمله بازدید از اردوها، رفاقت صمیمانه آنها را نشان می‌دهد و در ادامه کمرنگ شدن نقش شهنازی به عنوان دبیرکل و همین طور عدم حضورش در بازی‌های آسیایی به شایعات حضور سجادی در کمیته به عنوان دبیرکل دامن زد موضوعی که حالا ابهاماتی در مورد آن مطرح شده است!

ورای ماجرای تغییر اساسنامه، یک علامت سئوال پررنگ در قبال اعطای سمت رسمی به سجادی وجود دارد. با توجه به مصوبه مجلس در خصوص ممنوعیت به‌کارگیری بازنشسته‌ها و همین طور شغل بودن ریاست و دبیرکلی کمیته ملی المپیک، شایعاتی درباره بازنشسته بودن سجادی مطرح شد، اما سجادی در دانشگاه استاد تمام است و تا زمانی که خودش نخواهد بازنشسته نمی‌شود. وی در زمان حضورش در وزارت ورزش برای معاونت ورزش قهرمانی نیز مامور شده بود.

درباره مساله اصلی برای اجرای تغییرات یعنی تغییر اساسنامه، صالحی‌امیری پیش از این در گفت‌وگوهای مختلف در خصوص اصلاح اساسنامه پیش از بازی‌های آسیایی گفته بود تمرکز کمیته روی این بازی‌هاست و بعد از مسابقات در خصوص اساسنامه صحبت خواهد شد.

مضاف بر این هر گاه درباره تغییرات در ساختار کمیته ملی المپیک و به طور مشخص اعطای سمت رسمی به سجادی از آقای رئیس سئوال می شد، صالحی امیری از پاسخ به آن طفره می رفت و به بهانه اهمیت بازی های آسیایی آن را به آینده و بعد از بازی های جاکارتا موکول می کرد.

حالا باید دید کمیته ملی المپیک چه زمانی به اصلاح و بررسی اساسنامه کمیته ورود می‌کند و در قبال تغییرات احتمالی چه تصمیمی خواهد گرفت.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 44977

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر