فکر نمی‌کنم امسال در 97 کیلوگرم کشتی بگیرم

کریمی: توانایی کشتی گرفتن در ۳ وزن را دارم/ برای جایزه روی تشک نمی‌رویم

دارنده مدال طلای وزن 97 کیلوگرم کشتی آزاد بازی‌های آسیایی گفت: با توجه به شرایط وزنی‌‌ام که حدود 91 -92 کیلوگرم است توانایی کشتی گرفتن در هر سه وزن 86،‌92 و 97 کیلوگرم را دارم.

کریمی: توانایی کشتی گرفتن در ۳ وزن را دارم/ برای جایزه روی تشک نمی‌رویم

گیلان خبر: علیرضا کریمی درباره مراسم تقدیر از مدال‌آوران کشتی در بازی‌های آسیایی گفت: این عزیزان لطف کردند و در کوتاه‌ ترین زمان ممکن بعد از پایان این رقابت‌ها پاداش‌های ما را همانطور که وعده داده بودند اهدا کردند شاید در کمتر فدراسیونی شاهد چنین کارهایی باشیم.

وی ادامه داد: امیدوارم مسئولان وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و دولت نیز به این صورت قدر زحمات ورزشکاران و قهرمانان را بدانند. البته ما برای این جوایز روی تشک نمی‌رفتیم و اگر اینطور بود دنبال کارهای دیگر می‌رفتیم هدف اصلی ما شاد کردن دل مردم و اهتزاز پرچم ایران در مسابقات بین‌المللی است، اما تشویق‌های مالی نیز بی‌تاثیر نیست و به ما در این شرایط اقتصادی انگیزه مضاعف می‌دهد.

دارنده مدال طلای وزن 97 کیلوگرم کشتی آزاد بازی‌های آسیایی درباره ادامه حضورش در این وزن یا اینکه قرار است در مسابقات جهانی در وزن دیگری روی تشک برود گفت: هنوز هیچ چیز مشخص نیست و اینکه قرار است چه کسی در مسابقات جهانی کشتی بگیرد. با توجه به شرایط وزنی‌‌ام که حدود 92-91 کیلوگرم است توانایی کشتی گرفتن در هر سه وزن 86،‌92 و 97 کیلوگرم را دارم؛ البته تصمیم نهایی با کادر فنی و مربیان تیم ملی است. 

کریمی در پاسخ به این سوال که خودش دوست دارد در کدام وزن کشتی بگیرد، گفت: اگر شرایط وزنی‌ام بهتر بشود توانایی کشتی گرفتن در 97 کیلوگرم را هم دارم البته با توجه به فاصله کوتاه باقی مانده تا مسابقات جهانی فکر نمی‌کنم امسال برسم، اما شاید برای مسابقات آتی بتوانم با افزایش منطقی وزنم در 97 کیلوگرم کشتی بگیرم. 

وی درمورد رقابت نزدیکی که با ابراهیمی در 92 کیلوگرم دارد و اینکه فکر می‌کند کدام یک عازم مسابقات جهانی شوند گفت: تا 2 هفته مانده به مسابقات جهانی چیزی مشخص نیست همه چیز به تصمیم کادر فنی بستگی دارد و براساس توانایی فنی مطمئنا بهترین فرد را انتخاب خواهند کرد.

دارنده مدال طلای وزن 97 کیلوگرم کشتی آزاد بازی‌های آسیایی درباره رقابت با حریفان عنوان‌دار در جاکارتا و اینکه تصور می‌کرد چنین نتیجه‌ای کسب کند گفت: کشتی در سنگین‌وزن برای گشتی‌گیرانی که سبک‌تر هستند با توجه به سطح کشتی و شرایط فیزیکی و سرعتشان راحت‌تر است. البته من هم اولین تجربه‌ام را در این وزن پشت سر می‌گذاشتم، اما چون در تمرینات با کشتی‌گیران سنگین وزن تمرین می‌کردم راحت بودم و مشکلی نداشتم. 

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 45014

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر