در مورد لباس تیم ملی هنوز جمع‌بندی نهایی صورت نگرفته است

طالقانی:کی‌روش هرچقدر هزینه ایجاد کرده آورده داشته است

عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال گفت:کی‌روش تا اینجا همکاری لازم را با ما کرده و با هر شرایطی که جلوی پایش گذاشتیم در تیم ملی ماندگار شده است.

طالقانی:کی‌روش هرچقدر هزینه ایجاد کرده آورده داشته است

گیلان خبر: کاظم طالقانی در خصوص نشست روز گذشته اعضای هیأت رئیسه این فدراسیون و مصوبات این جلسه اظهار داشت: در ابتدا باید توضیح بدهم که مهمترین دغدغه فدراسیون فوتبال این روزها بحث تأمین ارز دولتی برای هزینه‌های فدراسیون فوتبال و تیم ملی است که تا آنجا که مطلع هستم تا روز گذشته ارز دولتی به فدراسیون فوتبال تعلق نگرفته و قرار بود رایزنی‌هایی صورت بگیرد که این اتفاق هر چه سریعتر رخ دهد. فدراسیون همچنان در تلاش است تا بتواند این مشکل را حل کند زیرا برای برنامه‌های تیم ملی و عقد قرارداد رسمی کارلوس کی‌روش حتماً باید ارز دولتی داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه راهکار فدراسیون برای مشکل  حق پخش چیست، گفت: این راهکار به همین سادگی‌ها نیست طبعاً باید بتوانیم با مراکزی که بازی‌ها را پخش می‌کنند قرارداد ببندیم ولی متأسفانه دولت اعتقادی به دادن حق پخش ندارد اگر فوتبال ما حرفه‌ای است باید ابزار لازم را فراهم کنیم و همانطور که مسئولان فدراسیون گفته‌اند 80 درصد هزینه‌های فدراسیون فوتبال و تیم ملی با دادن حق پخش تأمین می‌شود. متأسفانه در این زمینه با ما همکاری نشده ولی این موضوع را شما در هیچ کجای دنیا نمی‌بینید به هر حال دولت باید در زمینه حق پخش ورود و کمک کند. 

عضو هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال در خصوص اینکه آیا کارلوس کی‌روش با این شرایط همچنان تمایل به ادامه همکاری با فدراسیون را دارد یا خیر، گفت: به نظر من کی‌روش تا اینجا همکاری لازم را با ما کرده و با هر شرایطی که جلوی پایش گذاشتیم ماندگار شده است. برخی‌ها می‌گویند هیچ کشوری کی‌روش را نمی‌خواهد ولی من باید به این موضوع اشاره کنم که اگر کی‌روش در ایران هزینه‌ای ایجاد کرده است به همان‌قدر هم آورده داشته چون او با نتایجی که با تیم ملی گرفته شور و نشاط را به جامعه تزریق کرده است. 

وی در پاسخ به این سؤال که آیا اعضای هیأت رئیسه قولی از کی‌روش برای قهرمانی گرفته‌اند یا خیر، گفت: به هر حال یک صحبت‌هایی مطرح شده ولی در نشست روز گذشته مقرر شد اگر تیم ملی ایران در جام ملت‌ها مقام اول تا سوم را کسب کنند پاداشی برای ملی‌پوشان در نظر گرفته خواهد شد. تیمی که نتیجه بگیرد باید تشویق شود و این تشویق هم در اولویت برنامه‌های هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال است. 

طالقانی در ادامه در خصوص اینکه آیا تصمیمی برای البسه تیم ملی و فسق قرارداد با آل‌اشپورت گرفته شده یا خیر، گفت: من در خصوص لباس‌ و چگونگی ادامه همکاری آن تخصصی ندارم ولی فقط این را می‌توانم بگویم که هنوز جمع‌بندی نهایی صورت نگرفته است. یک تصمیماتی اتخاذ شده ولی همه چیز به آینده موکول شده است. 

وی در پایان در خصوص اینکه بحث بازنشستگی اعضای هیأت رئیسه فدراسیون به کجا انجامید، گفت: اگر شما به اساسنامه فدراسیون فوتبال نگاه کنید متوجه می‌شوید که در سال 83 یک بازنگری صورت گرفته و در آن زمان فدراسیون یک بخش خصوصی تلقی شده است و هیچ وابستگی به دولت ندارد. بنابراین اعضای فدراسیون فوتبال شامل مصوبه مجلس شورای اسلامی نمی‌شود چرا که دولتی نبودن فدراسیون فوتبال در هیأت دولت وقت هم به تصویب رسیده است.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 45122

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر