به صحبت این و آن کاری ندارم، کرمانشاهی در بازی پرسپولیس- نساجی خوب قضاوت کرد

اصفهانیان:مقامات بالاتر صحبت‌های نکونام را بررسی می‌کنند

رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال گفت:به نظر من کرمانشاهی در بازی پرسپولیس و نساجی قضاوت خوبی داشت و مشکلی در آن بازی از نظر کارشناسی به وجود نیامد.

اصفهانیان:مقامات بالاتر صحبت‌های نکونام را بررسی می‌کنند

گیلان خبر: فریدون اصفهانیان در خصوص اظهارات جواد نکونام بعد از بازی شب گذشته تیمش در جام حذفی و همچنین قضاوت روشن ایرماتوف در بازی پرسپولیس و الدحیل و نشست روز گذشته هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال صحبت‌های زیر را انجام داد:

 شب گذشته بعد از بازی نساجی و شاهین لردگان جواد نکونام مدعی شد فریدون اصفهانیان با انتخاب رضا کرمانشاهی به عنوان داور دیدار پرسپولیس و نساجی اشتباه کرد و روند داوری‌ها صدای همه را در آورده است واکنش شما به این موضوع چیست؟

من نمی‌دانم چرا این صحبت مطرح شده ولی قانون کار این است وقتی این گونه صحبت‌ها انجام می‌شود ما آن را به مقامات بالاتر یا کمیته انضباطی ارسال می‌کنیم. رضا کرمانشاهی هم از نظر فنی و هم از نظر آمادگی جسمانی قضاوت خوبی در بازی با پرسپولیس داشت. به نظر من کرمانشاهی در بازی پرسپولیس و نساجی قضاوت خوبی داشت و مشکلی در آن بازی از نظر کارشناسی به وجود نیامد. مطمئناً صحبت‌های جواد نکونام بررسی می‌شود و قطعاً کمیته داوران روی آن اقدام خواهند کرد. به هر حال اگر این صحبت‌ها مطرح شده آنها باید بیایند و پاسخگو باشند.

 نکونام مدعی بود شما اشتباه کردید که رضا کرمانشاهی را برای آن مسابقه انتخاب کردید.چون وی در دو بازی پیش از برای نساجی مرتکب اشتباه شده بود...

 آنها هر چه گفته‌اند مشکلی نیست ولی وظیفه ما این است که بهترین تیم داوری را برای مسابقات انتخاب کنیم. به حرف این و آن هم توجهی نمی‌کنیم و اگر کسی در مورد داوران صحبتی انجام بدهد ما آن را به مرجع بالاتر منتقل می‌کنیم.

 قضاوت داوران بازی‌های استقلال و پرسپولیس در لیگ قهرمانان مقابل السد و الدحیل را چگونه دیدید؟

 متأسفانه نتوانستم مسابقه استقلال را تماشا کنم چون در راه سفر به زنجان بودم. البته شنیده‌ام استقلال خوب کار کرده و نماینده شایسته‌ای برای ایران بوده است. در مورد بازی پرسپولیس هم باید بگویم به نظرم ایرماتوف با آن همه اسم و رسم می‌توانست بهتر از این قضاوت کند.

 پرسپولیس با اخطارهای شب گذشته‌ای که دریافت کرد چند بازیکنش را از دست داد و به نظر شما در بازی این تیم مقابل السد چه داورانی مدنظر AFC خواهند بود.

در جام جهانی دیدید که بازی افتتاحیه و اختتامیه را یک داور سوت زد، کمیته داوران AFC و فیفا این مسائل را بررسی می‌کند و به نتیجه خواهند رسید. این مسائل درونی است ولی من امیدوارم داوری انتخاب شود که عملکرد خوبی داشته باشد. داورانی که در صف اول فوتبال ایران، آسیا یا تمام جهان قضاوت می‌کنند قطعاً زحمات زیادی می‌کشند که به آن مرحله می‌رسند ولی طبیعتاً اشتباهات هم به وجود می‌آید، ممکن است بهترین داور هم اشتباه کند. حتی بعضی مواقع در ویدیوچک هم داور دچار اشتباه می‌شود و اینها جزئی از خلق و خوی انسان است. من امیدوار هستم تیم داوری خوبی انتخاب شود ضمن آنکه پرسپولیس هم تیم خوبی است و من برای این تیم به عنوان نماینده ایران در لیگ قهرمانان آرزوی موفقیت می‌کنم.

 با شرایطی که اتفاق افتاد تاریخ دربی هم تغییر نکرده آیا تصمیم خاصی برای قضاوت دربی گرفته‌اید؟

 به هر حال گزینه‌های مختلفی برای قضاوت دربی داریم که در موعد مقرر به جمع‌بندی خواهیم رسید. 

روز گذشته نشست هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال برگزار شد، ارزیابی شما از حال و روز این روزهای فدراسیون با مشکل ارز دولتی چیست؟

با مشکلات ارزی که به وجود آمده این مسائل طبیعی است ولی ما امیدوار هستیم که مشکلات حل شود و فدراسیون هم بتواند از این شرایط سخت عبور کند. 

 یعنی هیأت مدیره و رئیس فدراسیون دغدغه‌ای برای تأمین هزینه‌های کی‌روش و  اردوهای تیم ملی ندارند؟

 دغدغه که وجود دارد وقتی بودجه فدراسیون به طور مثال به 130 میلیارد می‌رسد طبیعتاً دغدغه به وجود می‌آید ولی ان‌شاءالله برنامه‌ریزی دقیقی صورت خواهد گرفت. 

این روزها بحث بازنشستگی اعضای هیأت رئیسه و اینکه خیلی از آنها باید با قانون جدید از سمت‌های خود کنار بروند مطرح است، صحبت شما در این زمینه چیست؟

 صحبت من کلی است در اساسنامه فدراسیون فوتبال آمده که این فدراسیون یک نهاد غیردولتی است و وقتی این نهاد غیردولتی محسوب می‌شود امور خودش را پیش می‌برد. باید ببینیم در نهایت در این زمینه چه تصمیمی اتخاذ می‌شود (با خنده).

 در مورد مشکلات داوران صحبتی در این زمینه انجام ندادید؟

ما چندین بار در مورد هزینه‌های داوران، ایاب و ذهاب آنها و همچنین مرخصی‌هایشان صحبت کرده‌ایم. صحبت‌هایی انجام شده ولی به مرور باید مشکلات حل شود. 

 قولی به شما نداده‌اند؟

 به هر حال مشکلات باید حل شود و طبیعتاً صحبت‌هایی صورت گرفته است.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 45124

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر