توضیحات فارس درباره انتشار خبر بازداشت دو مدیر ارشد ورزشی

پرونده، وثیقه و مکافات!/ هیاهو و فرافکنی برای هیچ+سند

خبرگزاری فارس با دریافت مدرک متقن و مستند با رعایت کلیه ملاحظات قانونی و حفظ حریم خصوصی و بدون اشاره به نام مدیر و مجموعه اش، اقدام به انتشار خبر بازداشت دو مدیر ارشد ورزشی کرد که کژتابی هایی را به همراه داشت.

پرونده، وثیقه و مکافات!/ هیاهو و فرافکنی برای هیچ+سند

گیلان خبر: خبر این بود: «دو مدیر ارشد ورزشی بازداشت شدند» خبری که با توجه به شکایت اولیای دم پرونده انفجار در مجموعه انقلاب در نهایت با دستور قاضی بعد از چند ماه منتج به حکم بازداشت مسئولان مربوطه شد و خبرگزاری فارس با دریافت مدرک متقن و مستند از این اتفاق با رعایت کلیه ملاحظات قانونی و حفظ حریم خصوصی و بدون اشاره به نام مدیر و مجموعه اش، بنا بر رسالت رسانه ای خود اقدام به انتشار خبر کرد اما دقایقی بعد از انتشار خبر، ناگهان واکنش عجیب متهمان پرونده را به همراه داشت؛ آنچه مصداق بارز این ضرب المثل  بود که «حرف را وسط بنداز، صاحبش خودش آن را برمی دارد!»

ابتدا آقای داماد در نقش وکیل مدافع متهمان خبر را تکذیب کرد در حالیکه خود نفرات فوق در دادسرا منتظر رسیدن چک وثیقه بودند و پس از آن سوژه شماره یک ماجرا به محض خروج از دادسرا با همه تماس گرفت که من بازداشت نشده ام و حی و حاضر سر کارم و در مجموعه حضور دارم.

دیروز و پس از دریافت حکم فوق و با وجود همه ملاحظات و با رعایت حریم خصوصی افراد اقدام به انتشار خبر کردیم و حتی پس از انتشار آن با یکی از مسئولان درجه یک و مهم نهاد مربوطه نیز تماس حاصل شد و با تائید وی مشخص شد که همه قیل و قال ها تنها یک فرافکنی بوده است. (فایل صوتی موجود است)

با این وجود و به رغم همه مصاحبه های ریز و دشت آقایان، بنا را بر سکوت و ادامه ندادن ماجرا گذاشتیم اما تکذیبیه غیرحرفه ای و رسمی نهاد مربوطه ما را ناچار کرد تا برای دفاع از حقانیت خود اقدام به انتشار اسناد موجود کنیم.

در ساعات پایانی شب گذشته با رضا صالحی امیری رئیس کمیته المپیک که همیشه با اهالی رسانه تعامل نزدیک و منطقی داشته چند فقره تماس حاصل شد و با صبوری و طومانینه به بیان توضیحات پرداخت و جزئیات پرونده را مطرح کرد. رئیس کمیته به استفاده از واژه بازداشت در خبر گلایه داشت و آن را غیرمنطقی می دانست و تاکید داشت همین نکته سبب شده تا ما برای دفاع از مجموعه خود اقدام کنیم. صالحی امیری حتی توضیح داد که چک صادره 650 میلیونی برای وثیقه نیز مورد تایید قرار نگرفته و ماجرا در نهایت با تماس تلفنی و تعامل با دادسرا حل شده و بهتر بود در تنظیم خبر از واژه بازداشت استفاده نمی شد.

در نهایت پس از شنیدن توضیحات مطول و کامل خبرگزاری فارس و ارائه توضیحات کامل و متقن، رئیس کمیته ملی المپیک قول داد برای حل مشکل موجود از قبیل ممنوع الخروجی و ممنوع المضا در اسرع وقت اقدام کرده و مشکلات کمیته برای همیشه حل شود تا دیگر شاهد حضور غریبه ها و طلبکارها در کمیته نباشیم و امور جاری در آرامش حل شود.  

توضیح اینکه اسناد معتبر و متقن بیشتر نزد خبرگزاری فارس موجود است.

همچنین برخی از افراد نیز در روز گذشته طی مصاحبه هایی اقدام به ارائه تکذیبه کرده و اتهاماتی مبنی بر نشر اکاذیب را متوجه خبرگزاری فارس کردند که با توجه به مدارک و اسناد موجود، حق اقدام قانونی توسط وکلای مجموعه را برای خود محفوظ می دانیم.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 45460

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر