آیا خط خوردن بیرانوند فقط به خاطر طارمی بود؟ +عکس

یک خبرنگار عربستانی و عضو سابق AFC دلیل خط خوردن دروازه بان پرسپولیس از فهرست نهایی مرد سال آسیا 2018 را اعلام کرد.

آیا خط خوردن بیرانوند فقط به خاطر طارمی بود؟ +عکس

گیلان خبر:  روز گذشته بسیاری از رسانه های معتبر عربی و انگلیسی زبان از نامزدی علیرضا بیرانوند، دروازه بان تیم ملی ایران و عضو باشگاه پرسپولیس برای کسب عنوان بهترین بازیکن سال آسیا خبر دادند.

اما سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا امروز رسما 3 نامزد اصلی کسب این جایزه را اعلام کرد که بیرانوند در این لیست حضور نداشت و به نوعی خط خورده بود.

در جدیدترین خبر سعد الحارثی، خبرنگار عربستانی و عضو سابق AFC مدعی شد که دلیل خط خوردن علیرضا بیرانوند از لیست بهترین ها، محرومیت پرسپولیس از نقل و انتقالات به خاطر فوتبال ناپاک است. 
این عضو سابق AFC نوشت: کنفدراسیون فوتبال آسیا صبح روز گذشته(یکشنبه) به باشگاه پرسپولیس نامه ای را ارسال کرد و نامزد شدن علیرضا بیرانوند برای کسب عنوان مرد سال آسیا را اعلام کرد.اما بلافاصله توضیح داد که این جایزه شامل قانون فوتبال پاک می شود و باشگاه پرسپولیس به خاطر پرونده مهدی طارمی از پنجره نقل و انتقالات از سوی فیفا محروم است و در نتیجه بیرانوند نیز از این لیست خارج می شود.

باتوجه به سابقه حضور بیرانوند در جام جهانی و درخشش در لیگ قهرمانان آسیا به همراه پرسپولیس به نظر می‌رسد، دلیل خط خوردن این دروزاه‌بان باهوش تنها مباحث فوتبالی نبوده و به احتمال زیاد عدم داشتن یک نماینده از ایران در بین صندلی های کنفدراسیون فوتبال آسیا در این موضوع موثر بوده است. در نهایت آرزوی ایران علی رغم شایستگی دریافت جایزه مرد سال آسیا، به یک سال دیگر موکول شد.

 

 

منبع: جهان

کد مطلب: 46441

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر