فدراسیون کمک می‌کند تا دغدغه کمتری برای موفقیت در آسیا داشته باشم

علی‌نسب: با هزینه شخصی به مسابقات جهانی رفتم، اما 8 هزار دلار پاداش گرفتم

قهرمان مسابقات شطرنج غرب آسیا گفت: برای حضور در مسابقات قهرمانی جهان با هزینه شخصی به روسیه رفتم، اما 8 هزار دلار پاداش گرفتم.

علی‌نسب: با هزینه شخصی به مسابقات جهانی رفتم، اما 8 هزار دلار پاداش گرفتم

گیلان خبر: مبینا علی‌نسب اظهار داشت: نزدیک به یک هفته است تمرینات خودم را شروع کرده‌ام تا آماده مسابقات قهرمانی آسیا شوم. هر روز در حدود 6 تا 7 ساعت تمرین می‌کنم تا با آمادگی کامل برابر حریفانم قرار بگیرم.

*سطح مسابقات قهرمانی آسیا بالاست

وی افزود: قطعاً سطح مسابقات قهرمانی آسیا بالا است و بهترین‌های قاره‌کهن در این مسابقات شرکت می‌کنند. از حالا نمی‌توانم درباره عملکردم در این مسابقات صحبت کنم ولی تلاش می‌کنم بهترین نتایج را کسب کنم.

*با هزینه شخصی به خانتی‌مانسیسک رفتم

علی‌نسب در ادامه صحبت‌های خود به موضوع حضورش در رقابت‌های جهانی با هزینه شخصی اشاره کرد و عنوان داشت: طبق توافق صورت گرفته با فدراسیون شطرنج، برای مسابقات جهانی با هزینه خودم راهی در خانتی‌مانسیسک روسیه شدم. روال معمولاً اینگونه است و پیش از من نیز ورزشکارانی که از ایران به این مسابقات اعزام شده بودند با هزینه خودشان رفته بودند. دلیلش هم پاداش دلاری است که نصیب ورزشکاران می‌شود؛ به عنوان نمونه خود من بابت صعود به مرحله سوم رقابت‌های جهانی 8 هزار دلار پاداش دریافت کردم.

*می‌خواهم بهترین عملکرد را در فیلیپین داشته باشم

قهرمان مسابقات شطرنج غرب آسیا در پایان خاطرنشان کرد: برای مسابقات قهرمانی آسیا شرایط فرق می‌کند و با هزینه فدراسیون اعزام می‌شویم. حتی هزینه سرپرست نیز توسط فدراسیون تقبل شده تا دغدغه کمتری برای موفقیت در آسیا داشته باشم. امیدوارم با شرایط موجود و حمایت‌هایی که فدراسیون انجام داده بهترین عملکرد را در فیلیپین داشته باشم.

مسابقات قهرمانی مردان و زنان آسیا از تاریخ 18 تا 28 آذر ماه در شهر ماکاتی فیلیپین برگزار خواهد شد.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 46743

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر