تنها نگرانی ما وضعیت مالی فدراسیون است

تاج: اعتراض‌ها علیه داوری برای فوتبال ایران خوب نیست/تیم‌های معترض بیشتر سود برده‌اند

رئیس فدراسیون فوتبال، گفت: اعتراض‌ها علیه داوری برای فوتبال ایران خوب نیست.

تاج: اعتراض‌ها علیه داوری برای فوتبال ایران خوب نیست/تیم‌های معترض بیشتر سود برده‌اند

گیلان خبر: مهدی تاج رئیس فدراسیون، فوتبال گفت: در این ماه 2 جلسه کلاس داوری داشتیم. یک جلسه آموزش هم برای داوران کمتر از 35 سال داریم چرا که آنها می‌توانند سال‌های سال داوری کنند. اشتباهات داوری تاثیر زیادی روی لیگ می‌گذارد. هفته‌های آخر لیگ اعتراضات زیادی مطرح شد که این مسئله برای فوتبال ایران خوب نیست.

* تلاش می کنیم تا اشتباهات را به کمترین حد خود برسانیم

وی افزود: تیم‌هایی که بیشتر اعتراض کردند مشاهده شده که سود بیشتری هم از داوری بردند. هر هفته در کمیته داوران و دپارتمان داوری قضاوت‌های داوران مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و مشخص شده که چه باشگاه‌هایی متضرر شدند و چه باشگاه‌هایی سود بردند. در صحبتی که امروز انجام دادم گفتم که نباید این نگاه را داشته باشیم اگر یکی ۲ بار سود کرده، ۲ بار متضرر شده است، مجموعه این اشتباهات ۴ اشتباه تأثیرگذار را تشکیل می‌دهد. البته نماینده فیفا هم در صحبت‌های خود اشاره کرد که هیچگاه اشتباهات داوری به صفر نخواهد رسید. ما باید در کشور خود تلاش کنیم تا اشتباهات را به کمترین حد خود برسانیم.

* فردا نحوه استفاده از VAR ارزیابی می شود

وی در مورد کلاس آموزشی کمک داور ویدئویی اظهار داشت:فردا نحوه استفاده از VAR مورد ارزیابی قرار می‌گیرد، یک بار این مسئله امتحان می‌شود تا ببینیم آیا جواب می‌دهد یا نه. باید کم کم همه کارها را جلو ببریم و از این تکنولوژی هم استفاده کنیم. براساس مؤلفه‌ای که در فیفا وجود دارد در بحث VAR تکلیف یک صحنه باید در کمتر از ۱.۵ دقیقه مشخص شود تا بازی از جذابیت نیفتد. بحث استفاده از VAR شروع شده و الان ۱۱ درصد دنیا از این تکنولوژی استفاده می‌کنند و رفته رفته هم به این درصد افزوده می‌شود.

وی در مورد اینکه جلسه تست این سیستم فردا کجا برگزار می‌شود، عنوان کرد: این جلسه احتمالاً در ورزشگاه دستگردی خواهد بود.

*برخی دوربین‌ها را صداوسیما و برخی را ما باید نصب کنیم

رئیس فدراسیون در مورد اینکه آیا سیستم مورد استفاده بومی است، عنوان کرد: یک سیستمی که بررسی می‌شود بومی و یک سیستم هم نمونه فیفا است، باید قدم به قدم کارها را پیش ببریم و تلاش کنیم از نیم فصل دوم از این سیستم استفاده کنیم، حالا یا در مورد همه این اتفاق بیفتد یا در چند ورزشگاه، باید شرایط را ارزیابی کنیم تا ببینیم چه پیش می‌آید، این مسئله نیاز به بودجه قابل ملاحظه‌ای دارد. همچنین باید کلاس آموزشی هم برگزار کرد، باید با صدا و سیما هم مذاکره کنیم و برخی دوربین‌ها را آنها و برخی را ما نصب کنیم. هر روز یک مسئله‌ای جدید در این ارتباط مطرح می‌شود.

* تنها نگرانی وضعیت مالی فدراسیون است

تاج در مورد اینکه تصاویر جالبی از اردوی تیم ملی در ارتباط با شب یلدا منتشر شد و به نظر می‌رسد روحیه کاروان ایران بسیار خوب است، عنوان کرد: روحیه تیم خیلی خوب است و تنها نگرانی وضعیت مالی فدراسیون است. امیدواریم با کمک وزارت این مشکلات را رفع کنیم. اخیراً تیم امید در کیش حضور داشت و قرار است تیم ساحلی ما به برزیل اعزام شود همچنین فوتسال هم یک اعزام در پیش دارد، ممکن است برخی از این اعزام‌ها را به تأخیر بیاندازیم. مشکلات مالی وجود دارد اما تیم ملی در اولویت است و امیدواریم که بتواند باز هم باعث شادی مردم شود.

*آخرین خروج تیم ملی قبل از جام ملت ها از کیش خواهد بود

تاج در ادامه خاطرنشان کرد: تیم ملی در قطر ۳ بازی دوستانه می‌کند، ما برای مراسم بدرقه هم اسپانسر گرفتیم و اگر شرایط مناسب باشد بدرقه را برگزار می‌کنیم. خروج قبلی تیم ملی از ایران برای بازی‌های دوستانه بود و آخرین خروج قبل از اعزام به جام ملت‌ها از جزیره کیش خواهد بود.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 47154

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر