هزینه گزاف بابت یک بی تدبیری بزرگ

سهمیه‌های کشتی برای بازی‌های ساحلی جهانی پرید/ کشتی، غایب بزرگ سن‌دیگو

با توجه به عدم حضور کشتی‌گیران در مسابقات جهانی، این رشته نمی‌تواند در مسابقات ساحلی جهانی 2019 شرکت کند.

سهمیه‌های کشتی برای بازی‌های ساحلی جهانی پرید/ کشتی، غایب بزرگ سن‌دیگو

گیلان خبر: نخستین دوره بازی‌های ساحلی جهان به میزبانی سن‌دیگو در سال 2019 برگزار می‌شود که کمیته ملی المپیک در تلاش است تا ورزشکاران ایران را به این بازی‌ها اعزام کند.

نخستین دوره مسابقات روزهای 10 تا 14 اکتبر سال 2019 در کشور آمریکا برگزار می‌شود که حدود 1300 ورزشکار در 15 رشته ورزشی به رقابت می‌پردازند. پیش بینی شده کاروان ورزشی ایران در رشته‌های فوتبال ساحلی، والیبال ساحلی 4 نفره، کشتی، بسکتبال 3 نفره، بازی‌های آبی و احتمالا تنیس شرکت کند.

با توجه به اینکه در برخی از رشته‌های انفرادی سهمیه حضور در مسابقات توزیع می‌شود، در کشتی نیز در مسابقات جهانی کشتی ساحلی ترکیه که 2 ماه پیش برگزار شده بود، این سهمیه‌ها توزیع شد اما با توجه به عدم حضور ایران در این رقابت‌ها سهمیه کشتی ایران از دست رفت.

بنی‌تمیم سرپرست فدراسیون کشتی در نامه‌ای به کمیته ملی المپیک خواستار کمک و کسب سهمیه شده که البته امکان‌پذیر نیست. کمیته ملی المپیک هم به اتحادیه کمیته‌های ملی المپیک که مسئولیت برگزاری این مسابقات را برعهده دارد نامه زده تا جویا شود که آیا برای کشتی مسابقه کسب سهمیه دیگری وجود دارد یا خیر؟

فدراسیون کشتی عدم اعزام به ترکیه را مشکلات مالی اعلام کرده است. ظاهرا در آن مقطع به دلیل نوسانات ارز فدراسیون کشتی با یک بی تدبیری بزرگ ترجیح داد به دلیل مشکلات موجود در این رقابت ها شرکت نکند و از همین رو تنها انتخابی رقابت های ساحلی کشتی از دست رفت تا سهمیه های ایران سوخت شود.

در جلسه اخیر فدراسیون های ورزشی با وزیر ورزش و جوانان سرپرست فدراسیون کشتی درخواست کرد تا کمته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان در این زمینه رایزنی کنند تا بلکه کشتی ساحلی نیز فرصت حضور در بازی های ساحلی سن دیگو را داشته باشد اما مشکل اینجاست که هیچ رقابت انتخابی دیگری وجود ندارد و سهمیه های مسابقات کشتی بازی های جهانی ساحلی نیز به شکل انتخابی توزیع شده است. بدین ترتیب کشتی ایران غایب بزرگ بازی های جهانی ساحلی سن دیگو 2019 خواهد بود. 

تاکنون 44 کشور برای شرکت در بازی‌های ساحلی جهانی 2019 اعلام آمادگی کرده‌اند. پیش‌بینی شده بیش از 400 هزار نفر این مسابقات را از نزدیک تماشا کنند.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 47239

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر