رئیس فدراسیون شمشیربازی:

استقلال و پرسپولیس اگر بخواهند با پول توپ جمع کن‌هایشان قهرمان لیگ می‌شوند!

رئیس فدراسیون شمشیربازی می گوید: باشگاه‌های بزرگ مانند استقلال و پرسپولیس می‌توانند با 100 میلیون هزینه در رشته‌ای مانند شمشیربازی قهرمان شوند، اما این کار را نمی‌کنند.

استقلال و پرسپولیس اگر بخواهند با پول توپ جمع کن‌هایشان قهرمان لیگ می‌شوند!

گیلان خبر: فضل‌الله باقرزاده در مورد اعتراض ملی‌پوشان شمشیربازی به نبود تیم در لیگ این رشته عنوان کرد: ما قبل از آغاز لیگ به همه استان‌ها و باشگاه‌هایی که فعال بودند نامه زدیم، در این میان یک عده دیگر به بهانه‌های اقتصادی عدم حضور خود را اعلام کردند. در سال گذشته دانشگاه آزاد و بیمه معلم حضور داشتند و ملی‌پوشان را حمایت کردند اما امسال نتوانستند حضور پیدا کنند.

* قراردادها در شمشیربازی بسیار پایین است

وی گفت: باید توجه کنیم که قرارداد ملی‌پوشان ما خیلی ناچیز است و در بخش دختران که به ۳-۴ میلیون تومان می‌رسد. در حال حاضر دنبال این هستم که شرایط حضور یک اسپانسر فراهم شود و ملی‌پوشان از این طریق جذب لیگ شوند. خوشبختانه کارهای حضور این اسپانسر انجام شده اما مبالغ کمتر از سال قبل خواهد بود.

*هر تیمی بیشتر هزینه کند قهرمان می‌شود

رئیس فدراسیون شمشیربازی در پاسخ به این سوال که اگر قرار باشد یک تیم همه ملی‌پوشان را بگیرد، قهرمان از حالا مشخص است، پس چرا لیگ برگزار می‌کنید، گفت: در همه رشته‌ها همین اتفاق می‌افتد، هر تیمی که بیشتر هزینه می‌کند قهرمان می‌شود. ما نمی‌توانیم به تیمی بگوییم که شما حق ندارید ملی‌پوشان را جذب کنید. امسال این شرایط ایجاد شده و باید کنار بیاییم. ما در بخش استعدادیابی کارهای بسیار خوبی انجام دادیم و در رده‌های نوجوانان و جوانان شمشیربازان خوبی شناسایی شدند. حالا چه اشکال دارد یکسال هم جوانان در لیگ حضور پیدا کنند، این برای آینده شمشیربازی هم خوب می‌شود.

 

* استقلال و پرسپولیس با پول توپ جمع‌کن هایشان قهرمان لیگ می‌شوند

رئیس فدراسیون شمشیربازی عنوان کرد: دانشگاه آزاد در اکثر رشته‌هایی که تیم‌داری می‌کرد به مشکل خورده و نمی‌تواند حضور پیدا کند، باشگاه‌های مطرح ما هم مانند استقلال و پرسپولیس سمت رشته‌های دیگر نمی‌آیند. زمانی که در دهه ۶۰ خودم مدیرعامل استقلال بودم در والیبال سوم شدیم، در هندبال هم قهرمان آسیا بودیم، اما الان استقلال فقط یک تیم است نه باشگاه. در حالیکه استقلال و پرسپولیس می‌توانند با ۱۰۰ میلیون تومان که پول توپ‌ جمع کن آنها هم نمی‌شود می‌توانند قهرمان ایران در رشته‌ شمشیربازی شوند اما این کار را نمی‌کنند.

* از تیم‌ها ورودی نمی‌گیریم و هزینه داوران را هم خودمان می‌دهیم

باقرزاده تأکید کرد: تلاش زیادی کردم که اسپانسرهایی بیایند اما همه مشکلات اقتصادی را بهانه می‌کنند. من حتی پول ورودی هم از تیم‌ها نمی‌گیرم و هزینه‌های داوری و کادر مسابقات هم خودمان می‌دهیم که لیگمان به مشکل نخورد. تمام تلاش ما این است که شمشیربازی در جامعه جا بیفتد. باور کنید به خیلی از افراد رو انداختم که به لیگ بیایند اما همه مشکل مالی دارند. قبلاً هم هر تیمی می‌آمد با خواهش و تمنا بود. خودم می‌رفتم و با مدیران جلسه می‌گذاشتم و صورت آنها را می‌بوسیدم که تیم‌داری کنند.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 47619

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر