سایت ژاپنی: چرا ایران تا این حد قدرتمند است؟

یک رسانه ورزشی ژاپن به بررسی این موضوع پرداخته که تیم ملی فوتبال ایران چرا این‌قدر قدرتمند است.

سایت ژاپنی: چرا ایران تا این حد قدرتمند است؟

گیلان خبر: تیم ملی فوتبال ایران که از آن به عنوان قدرتمندترین تیم قاره آسیا یاد می‌شود چه سطح فنی دارد؟ تیمی که رتبه 29 رنکینگ فیفا را به خود اختصاص داده و ژاپن در رده 50 است. این رتبه‌بندی نشانه برتری ایران برابر ژاپن است. ژاپن آخرین بار در سال 2012 میلادی بالاتر از ایران در رنکینگ فیفا قرار داشت اما از آن زمان تاکنون که 6 سال می‌گذرد پایین‌تر از ایران است.

این رسانه ژاپنی در ادامه می‌نویسد: تیم ملی فوتبال ایران 5 دوره در جا‌م‌های جهانی حضور داشته که همواره از مرحله گروهی حذف شده است. ایران سابقه 13 دوره حضور در جام ملت‌های آسیا را نیز داد که 3 عنوان قهرمانی متوالی در سال‌های 1968 تا 1976 میلادی به دست آورد. هر چند ژاپن نتایج بهتری در جام‌های جهانی کسب کرده اما به نظر می‌رسد سطح فنی ایران به اندازه کافی بالاتر از ژاپن است که برای اثبات آن می‌توانیم رنکینگ فیفا را ملاک قرار دهیم. ایران را قدرتمندترین تیم قاره آسیا می‌دانند و نامزد نخست قهرمانی جام ملت‌های 2019 است.

SPORTMANIA1 همچنین در پاسخ به این پرسش که چرا ایران این‌قدر قدرتمند است نوشت:

ویژگی تیم ملی فوتبال ایران تاکتیک‌پذیری منعطف و سازماندهی در بازی است. به ویژه تاکتیک دفاعی این تیم پیچیده است . می‌توانند از بازی تحت‌فشار اندک و ایجاد بلوک امن استفاده کنند. تاکتیک خود را نیز بر اساس بازی حریف انتخاب می‌کنند. گفته می‌شود که تیم ملی فوتبال ایران در مقایسه با کشورهای اروپایی دارای قدرت متوسطی است. این دلایلی نشان می‌دهند که چرا ایران این‌قدر قدرتمند است.

منبع: جهان

 

 

کد مطلب: 47712

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر