لیگ جهانی کاراته وان ۲۰۱۹/ پاریس

حسن نیا، اولین طلایی ایران در لیگ جهانی فرانسه /نقره سنگین وزن به اباذری رسید

کاراته کا وزن منهای 60 کیلوگرم تیم ملی کشورمان با شایستگی مدال طلای وزن منهای 60 کیلوگرم لیگ جهانی کاراته وان فرانسه را از آن خود کرد.

حسن نیا، اولین طلایی ایران در لیگ جهانی فرانسه /نقره سنگین وزن به اباذری رسید

گیلان خبر: رقابت فینال وزن منهای 60 کیلوگرم لیگ جهانی کاراته وان فرانسه بین مجید حسن نیا و آنجلو کریسچنزو ایتالیایی برگزار شد که در پایان این کاراته کا ایرانی بود که با غلبه بر حریف موفق شد مدال طلا بر گردن آویزد.
حسن نیا در این مبارزه با نتیجه 3 بر یک به پیروزی رسید.
او که روز جمعه 5 بهمن ماه دیدارهای مقدماتی تا پای فینال را انجام داده بود تا پیش از رسیدن به مسابقه پایانی دور اول با نتیجه 6 بر یک ماتئو لندی از ایتالیا را برد. سپس 4 بر یک صوفیانه آگوجیل از فرانسه را شکست داد. در سومین دیدار مقابل دارخان اسدیلوف از قزاقستان قرار گرفت و پس از تساوی صفر بر صفر با رای داوران در هانتی برنده شد و گام به دور بعد گذاشت.
حسن نیا در بازی چهارم 4 بر 3 فردوسی فضل علیف از آذربایجان را مغلوب کرد و به دور نیمه نهایی راه یافت. او در نیمه نهایی مقابل صعود البشیر از عربستان بعد از کسب نتیجه 3 بر 3 با استفاده از قانون سنشو برنده تاتامی شد و به فینال رسید.

همچنین صالح اباذری نماینده ایران در لیگ جهانی کاراته وان فرانسه در وزن 84+کیلوگرم بود که مقابل گوگیتا آرکانیا گرجستانی با توجه به آسیب دیدگی از ناحیه پا و بنا به تشخیص پزشک تیم و کادر فنی از حضور در فینال انصراف داد و به مدال نقره این وزن رسید.
او که دور اول استراحت داشت در اولین مسابقه ۲ بر صفر دنیلسون جاکوئت از فرانسه را شکست داد سپس موفق شد با نتیجه 3 بر یک هیرلوند نیشوچی از کوزوو را شکست دهد و در ادامه 4 بر 2 مهدی فیلالی از فرانسه را مغلوب کرد و در نیمه نهایی موفق شد با نتیجه ۵ بر صفر الیاکسی وودچیس از پرتغال را از پیش رو بردارد و فینالیست شود.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 47754

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر