رفتاری که با کی روش به هنگام ترک ایران شد در شخصیت ما ایرانی‌ها نبود

قلعه‌نویی:ایران می‌تواند جزو 10 تیم اول دنیا باشد/من بودم می‌گفتم کی‌روش بماند

سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران گفت: تیم ملی فوتبال ایران می‌تواند جزو 10، 20 تیم اول دنیا باشد اگر بسترش فراهم باشد.

قلعه‌نویی:ایران می‌تواند جزو 10 تیم اول دنیا باشد/من بودم می‌گفتم کی‌روش بماند

گیلان خبر: امیر قلعه‌نویی در گفت و گو با برنامه ورزش و مردم در خصوص صحبت هایی که پیرامون رفتن کارلوس کی‌روش از ایران انجام داد و اینکه این صحبت ها حواشی به وجود آورد گفت: صحبت‌های من بیشتر در مورد زمان رفتن کی‌روش از ایران است. در شخصیت ما ایرانی ها نبود که با این مربی اینطور برخورد شود.

وی افزود: همه می‌دانند که من از منتقدان کی روش بودم ولی این خوب نیست که موقع رفتن  وی فقط 2-3 نفر در فرودگاه حاضر باشند. ما می‌توانستیم همان تابلو فرشی را که زحمت کشیده و تهیه کردند شب قبل از سفر کی روش  در یک مراسم خوب به او می‌دادیم و مسئولان فدراسیون هم باید در آن مراسم حضور پیدا می‌کردند.به هر حال این مربی 8سال سرمربی  تیم ملی ما بوده و نباید وقت رفتنش با او اینگونه برخورد می‌شد.

قلعه‌نویی در خصوص اینکه چند روز پیش از کلمه خیانت در یکی از مصاحبه های خود استفاده کرده بود گفت: من از همینجا این کلمه را اصلاح می‌کنم. آن روز باید به جای کلمه خیانت از کلمه «ضعف» استفاده می‌کردم. البته برای گفتن این کلمه هم عذرخواهی می‌کنم اما معتقدم هر شخصی برای خدمت آمده است باید از او به خوبی تقدیر کرد.

وی در ادامه تاکید کرد: ما کی روش را به ایران آوردیم چون یک رزومه قوی داشت. سالها با شخصی مثل فرگوسن کرا کرد و در رئال حضور داشت اما همه ایرادها به مسائل مدیریتی برمی گردد. ما باید از کی روش به اندازه 80 سال استفاده می کردیم اما خیلی وقت ها کی روش به مسائلی ورود کرد که در حیطه اختیاراتش نبود. او در مورد وزیر ورزش، برانکو، لیگ و همه چیز فوتبال ما حرف می زد. چرا؟ چون چارچوب برایش مشخص نشده بود. حتی اگر آقایان کفاشیان و تاج در هر زمانی برای وی چارچوب مشخص می کردند این تنش ها به وجود نمی آمد. او مدت ها برای یک زمین چمن درگیری داشت و شاید اگر همه این چارچوب ها برای او مشخص می شد او از نظر فنی لطمه نمی خورد. 

وی تصریح کرد:ما تیم های زیادی را داشتیم که الان نیستند، مثلا راه‌آهن، بانک ملی، استقلال اهواز، برق شیراز، این تیم ها به خاطر مدیریت ها نابود شدند، البته مدیر آن باشگاه ها هم مقصر نیست چون دغدغه زیادی دارد. ما باید ۲ هزار برنامه بیاوریم و امثال چراغپور را دعوت کنیم و از او نظر بگیریم. مثلا باید ببینیم ترکیه در فوتبال چه کار کرد؟

سرمربی تیم فوتبال سپاهان تاکید کرد: سه، چهار سال پیش نفت تهران از قدرت‌های فوتبال بود و همین مرتضی پورعلی‌گنجی در آنجا بازی می‌کرد اما الان نفت تهران کجاست؟ چند سال است می‌خواهیم استقلال و پرسپولیس را خصوصی کنیم، ما تا فوتبالمان برنامه نداشته باشد، تا برای فوتبال پایه برنامه نداشته باشیم، تا اتاق فکر نگذاریم همین اتفاقات می‌افتد. در وهله اول باید باشگاه‌ها را قانونمند کنیم، باشگاه‌ها نباید قائم به شخص باشند، مثل تیم نفت که هر مشکلی پیش می‌آمد باید با وزیر نفت مطرح می‌شد. تا ساختار فوتبال را مشخص نکنیم این مشکل را داریم.

قلعه‌نویی که در اواسط برنامه ورزش و مردم روی خط آمده بود تاکید کرد: همان‌طور که آقای چراغپور گفت، این همه هزینه را برای کی‌روش کردیم اگر من بودم می‌گفتم او بماند. باید هر مربی را که می‌آوریم چارچوب او را مشخص کنیم. کی‌روش از نظر رفتاری خوب نبود ولی از نظر فنی 2 تیم آماده برای ما ساخت، در ساختار دفاعی خوب بودیم اما مردم ما دوست دارند گل های بیشتری ببینند. فوتبالیست‌های ما ذاتاً تکنیکی هستند و باید آنها را در قالب تاکتیک بیاوریم. ایران می‌تواند جزو 10، 20 تیم اول دنیا باشد اگر بسترش فراهم باشد. من از آنهایی که به فرودگاه رفتند مانند جواد نکونام و مارکار آقاجانیان تشکر می‌کنم. این رفتن و آمدن‌ها به نفع فوتبال است، باید ایران و فوتبال ایران را در نظر بگیریم، بیایید دعا کنیم همه ایرانی‌ها در هر جای دنیا زندگی‌شان سبز باشد. آنقدر برکت بیاید که همیشه زاینده‌رود و کارون و ... آباد باشند.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 47801

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر