پیام تسلیت لالوویچ و بومگارتنر به مناسبت درگذشت سلیمانی

رییس فیلا و حریف آمریکایی علیرضا سلیمانی به مناسبت درگذشت وی پیام تسلیت خود را به جامعه کشتی و اعضای خانواده وی اعلام کردند.

پیام تسلیت لالوویچ و بومگارتنر به مناسبت درگذشت سلیمانی

گیلان خبر : بر اساس اعلام فدراسیون کشتی ایران، علیرضا سلیمانی که عنوان قهرمانی در رقابت‌های جام جهانی 1989 کشتی آزاد و قهرمانی در آسیا را در کارنامه داشت پس از تحمل چندین ماه بیماری، در نهایت روز چهارشنبه به دلیل حمله قلبی درگذشت.

او 2 فوریه 1956 (1334) در تهران متولد شد و 6 بازوبند پهلوانی را نیز به بازو بست. کشتی پهلوانی در امپراطوری پرشیا نوعی کشتی سنتی است. او در سال 1989 موفق به کسب مدال طلای جهان در کشتی آزاد شد و چهار بار هم گردن‌ آویز طلا در آسیا را به گردن آویخت. او همچنین در 1986 موفق به کسب مدال طلا در فوق سنگین وزن آسیا شد.

رسول خادم، رییس فدراسیون کشتی ایران در مورد سلیمانی گفت: او یک قهرمان بزرگ در سطح جهان و یک پهلوان نمونه بود. خانواده کشتی ایران هیچ وقت افتخارها و مدال‌هایی که او برای کشورش به ارمغان آورد را فراموش نمی‌کند. ما هیچ وقت چهره همیشه خندان او را نیز از یاد نمی‌بریم.

بروس بومگارتنر، کشتی گیر آمریکایی که دارنده چهار مدال طلای المپیک است در سال 1989 از سلیمانی شکست خورد. او در مورد درگذشت سلیمانی گفت: از شنیدن خبر درگذشت سلیمانی بسیار ناراحت شدم. او یک حریف سخت برای من و یک قهرمان بزرگ بود. می‌دانم که او در ایران خیلی محبوب است. به همین خاطر با جامعه کشتی ایران ابراز همدردی می‌کنم.

نناد لالوویچ، رییس فدراسیون بین المللی کشتی (فیلا) نیز در خصوص درگذشت سلیمانی صحبت‌هایی انجام داده است. وی در این زمینه گفت: باید عمیق‌ترین تسلیت‌هایم را پس از شنیدن خبر غم انگیز درگذشت علیرضا سلیمانی، قهرمان تاریخی کشتی ایران ابراز کنم. از سوی فیلا با جامعه کشتی ایران ابراز همدردی می‌کنم و به همه دوستان و خانواده سلیمانی هم تسلیت می‌گویم.

 

کد مطلب: 487

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر