در برنامه نود 4 خرداد چه گذشت؟

مهاجم برزیلی تراکتورسازی و آقای گل لیگ از دید مخاطبان برنامه 90 بهترین بازیکن لیگ چهاردهم شد.

در برنامه نود 4 خرداد چه گذشت؟

 گیلان خبربرنامه 90 شب گذشته روی آنتن رفت و به بررسی اتفاقات فوتبالی هفته گذشته‌مان پرداخت. سوال پیامکی این برنامه به انتخاب بهترین بازیکن لیگ چهاردهم اختصاص داشت و مخاطبان برنامه گزینه‌هایی نظیر لوسیانو ادینهو، علیرضا بیرانوند، قاسم حدادی فر، مهدی شریفی و ایمان مبعلی را پیش‌رو داشتند.

به گزارش گیلان خبردر ادامه ادینیو مهاجم برزیلی تراکتورسازی و آقای گل لیگ با کسب 43 درصد به عنوان بهترین بازیکن لیگ چهاردهم از سوی مخاطبان برنامه 90 انتخاب شد.

بیرانوند دروازه‌بان نفت تهران با 27 درصد دوم شد و ایمان مبعلی با 14 درصد رتبه سوم را بدست آورد.

گزارشی از رکوردهای لیگ برتر چهاردهم پخش شد.

در ادامه گزارشی از دیدار پرسپولیس مقابل الهلال عربستان پخش شد و به پیروزی یک بر صفر قرمزپوشان تهرانی اشاره شد.

در ادامه به معطلی قرمزپوشان در راه عربستان اشاره شد و گزارشی در این رابطه پخش شد.

گزارشی از دیدار نفت ایران مقابل الاهلی عربستان و پیروزی نماینده کشورمان در ورزشگاه آزادی پخش شد.

نفت با این برد به رکورد 32 بازی متوالی شکست ناپذیری الاهلی عربستان پایان داد.

در ادامه به معطلی بازیکنان نفت در جده برای دیدار مقابل الاهلی اشاره شد و منصور قنبرزاده مدیرعامل نفت روی خط تلفنی برنامه 90 آمد.

وی در این مصاحبه اظهار داشت: متأسفانه مسئولان فرودگاه جده نهایت کارشکنی را انجام داده‌اند و بعد از 3 ساعت معطلی در فرودگاه بهانه آورده‌اند که ویزای شما فرودگاهی است و بعد از اینکه ناظر AFC از آنجا بیرون رفت کارشکنی را ادامه دادند و اقدام به چهره‌نگاری و انگشت‌نگاری از ما کردند.

وی افزود: حدود 3 ساعت است که معطل هستیم و در این باره نماینده کنسولگری ایران برای رفع این مشکل در فرودگاه حاضر شده است.

قنبرزاده ادامه داد: مسئولان فرودگاه جده گفته‌اند که باید در اکیپ‌های 5 و 6 نفره خارج شویم اما ما گفته‌ایم که تیم یک گروه کامل است و باید به صورت کامل از فرودگاه خارج شویم.

مدیرعامل تیم فوتبال نفت عنوان کرد: مخالفت آنها باعث شد که ما تقاضا کنیم که پاسپورت‌های ما را بدهند و ما را دیپورت کنند و تبعاتش را باید بپذیریم. انگشت‌نگاری و چهر‌ه‌نگاری از ما در شرایطی است که تیم ما یک ماه قبل در عربستان حضور داشت و ویزایی که ما دریافت کرده‌ایم 70 روز اعتبار دارد.

وی با اشاره به اینکه اصلاً در ایران با تیم الاهلی عربستان این کار انجام نشد، بیان داشت: نماینده باشگاه الاهلی در فرودگاه حضور دارد و حتی از ما هم عذرخواهی کرده است و عنوان کرده که هیچ اختیاری در فرودگاه ندارد.

قنبرزاده خاطرنشان کرد: این شرایطی که عربستانی‌ها برای ما به وجود آوردند باعث شده که بازیکنان هم قسم شوند تا در خاک عربستان این تیم را حذف کنیم و جواب بی‌احترامی به یک ملت را به عربستانی‌ها بدهیم مردم هم دعا کنند و امیدوارم بتوانیم انتقام این بی‌احترامی را بگیریم.

در ادامه ارتباطی با سعید مظفری زاده کارشناس داوری فوتبال و فریدون اصفهانیان رئیس کمیته داوران در حمایت از فغانی برقرار شد.

اصفهانیان در صحبت‌هایی اظهار داشت که باید درباره اتفاقات تبریز مسئولانه برخورد کنیم و منظقی باشیم و درست نیست که همه هجمه‌ها را به داور وارد کنیم. رفتار تیموریان مثل رفتار پولادی بود که باعث شد تیم ملی از جام ملت‌ها براحتی مقابل عراق شکست بخورد و حذف شود.

وی گفت: اگر به جای فغانی داور دیگری را برای این دیدار انتخاب می‌کردیم به ما می‌گفتند چرا بهترین داور ایران را برای این مسابقه انتخاب نکردید.

اصفهانیان در صحبت‌هایش عنوان کرد که بارها و بارها پس از اتفاقات تبریز در حمایت از فغانی در رسانه‌ها صحبت کرده‌ است اما در این رابطه نامی از رسانه‌های نبرد.

در ادامه گزارشی از مراسم سالگرد ناصر حجازی اسطوره تیم فوتبال استقلال پخش شد.

مهدی شریفی مهاجم سپاهان اصفهان و سامان نریمان جهان مهاجم تراکتورسازی میهمان برنامه بودند.

نریمان جهان اظهار داشت: بعد از بازی با استقلال هم قسم شده بودند تا بتوانند عنوان قهرمانی لیگ برتر را بدست آورند اما از دست دادن قهرمانی برای ما و هوادارنمان بسیار ناامیدکننده و ناراحت کننده بود.

وی درباره اتفاقات رخ داده در تبریز هم افزود: در دقیقه 90 به ما گفتند که بازی مساوی شده است اما وقتی به رختکن آمدیم از تلویزیون دیدیم که سپاهان با دو گل پیروز شده و من از فرط عصبانیت لگدی را به سطل زباله زدم.

مهاجم تراکتور از دعوت شدن به تیم ملی ابراز خوشحالی کرد و گفت که امیدوار است بتواند در تیم ملی به موفقیت ادامه دهد.

مهدی شریفی هم دیگر میهمان برنامه بود و صحبت‌هایش را با گلایه‌هایی آغاز کرد.

وی گفت: جو خوبی پس از قهرمانی سپاهان وجود نداشت و حتی یکی از نشریات تیتر زده بود که حق تراکتور به سپاهان رسید که متاسفانه قهرمانی سپاهان به نوعی کمتر توجه شد.

مهاجم سپاهان درباره پیشنهاداتی که از تیم‌های اروپایی دارد و نقش مهمی که محرم نوید کیا در قهرمانی سپاهان داشت هم به صحبت پرداخت.

گزارش و تصاویری هم از عملکرد تراکتور در لیگ چهاردهم پخش شد.


فردوسی‌پور در صحبت‌هایی کنایه‌آمیز هم گریزی به مهرداد پولادی زد و گفت که مشخص نیست تکلیف این بازیکن چه خواهد شد و اینکه آیا پولادی که به دلیل مشکلات سربازی در قطر حضور دارد، به ایران بازخواهد گشت یا که خیر.

پیشنهاد میلیاردی پرسپولیس را رد کردم تا به هلند بروم/ از انگلیس و بلژیک پیشنهاد دارم

علیرضا جهانبخش دیگر میهمان برنامه 90 بود و صحبت‌هایی را به شرح زیر انجام داد.

جهانبخش درباره انتخاب فوتبال هلند و اینکه چرا به تیم‌های سرخابی نرفته است، اظهار داشت: قطعاً می‌توانستم به تیم‌های پرطرفدار پایتخت بروم. در زمان آقای رویانیان پیشنهاد میلیاردی به من داده شد تا به این باشگاه بروم اما با قراردادی به ارزش 220 هزار یورو به نایمخن رفتم که 30 درصد هم از من مالیات کم کردند که در حدود 600 میلیون تومان شد.

وی ادامه داد: به پرسپولیس خیلی نزدیک شده بودم اما ترجیح دادم به مسیرم در هلند ادامه دهم.

مهاجم تیم ملی فوتبال کشورمان افزود: اولین باری که از خانواده جدا شدم 15 ساله بودم و به داماش تهران آمدم و برای خانواده‌ام بسیار سخت بود. شرایط داماش در آن زمان بسیار خوب بود. وقتی پیشنهاد پرسپولیس جدی شد من دوست داشتم به هلند بروم و در ذهنیت خودم می‌گفتم علیرضا کجا می‌خواهی بروی و مهمترین نکته این بود که مثبت فکر می‌کردم.

جهانبخش ادامه داد: اوایل کار برایم خیلی سخت بود و باید تنها زندگی می‌کردم اما مسیر خوبی بود و توانستم آن را طی کنم. از شرایطم در تیم نایمخن بسیار راضی هستم و امیدوارم که اوضاع هم برایم در آینده خوب پیش برود.

وی عنوان کرد: پس از سقوط نایمخن دو تیم هرنفین و خرونینگن که روبن هم در آن جا پرورش یافته خواهان من بودند و به من پیشنهاد دادند اما باشگاه هدف صعود به لیگ برتر هلند را داشت و ترجیح دادم در نایمخن بمانم.

مهاجم نایمخن با اشاره به اینکه از تیم‌هایی از کشورهای انگلیس و هلند پیشنهاد دارد، افزود: از تیم‌های انگلیسی (چمپیونزشیپ) و تیم بلژیکی پیشنهاد دارم و یکی دو تیم هلندی هم خواهان به خدمت گیری من هستم./فارس

کد مطلب: 8519

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر