موزه‌ایی با عروسک‌های سوخته + تصاویر

عروسک‌هایی که نقاطی از بدن آنها سوخته یا از نواحی مختلف دچار نقصان و قطع عضو هستند، برای انتقال یک پیام در موزه‌ای به نمایش درآمدند.

موزه‌ایی با عروسک‌های سوخته + تصاویر

گیلان خبر: موزه طراحی که به همت فرهاد علی اکبری «گاوزن» افتتاح شده است، از ویژگی‌های خاصی برخوردار است که یکی از این ویژگی‌ها؛ مختص به طراحی و چیدمان طبقه سوم این موزه - گالری است که مربوط به عروسک‌های آن است.

در موزه طراحی شما شاهد عروسک‌های خواهید بود که نقاط مختلف بدن آنها سوخته و حتی برخی عروسک‌ها نیز از نواحی دست و پا دچار نقصان و قطع عضو هستند که تمام این موارد دربرگیرنده مفاهیمی ارزشی از روزگار ما انسانها از حال و روز خوشی و جشن تا روزهای سیاه و مرگ را تداعی می‌کند.

بیشتر ببینید: «قبله عالم» تنها در حیاط یک حرم +‌تصاویر

گاوزن در اشاره به چنین موزه‌های به موزه تمام دیجیتالی ونگوگ در هلند که بسیار معروف است، گریزی می زند و می‌گوید: بی‌شمار موزه‌های کودک و یا موزه‌هایی که فقط به هنر معاصر می‌پردازند و از هنرمندان معاصر برای خلق آثاری فاخر و یا چیدمان‌های عظیم استفاده می‌کنند و از آثار هنرمندان معاصر آرشیوی برای جوانان 20 یا 30 سال دیگر ایجاد می‌کنند که نمونه باارزش آن، موزه هنرهای معاصر ایران است که زمانی از هنرمندان، آثارشان را خریداری و جمع آوری کرده اند که اکثراً بیش از 30 سال قدمت این آثار هستند و امروزه از مفاخر دنیای هنر معاصر هستند.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 37383

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر