تمدید مهلت ارسال اثر به دومین جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌ها

دبیر دومین جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌های کانون صنفی خبرنگاران و روزنامه‌نگاران ایران از تمدید مهلت ارسال آثار به این جشنواره خبر داد.

تمدید مهلت ارسال اثر به دومین جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌ها

گیلان خبر: حسن ضابطی دبیر دومین جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌های کانون صنفی خبرنگاران و روزنامه‌نگاران ایران،

گفت: همکاران رسانه‌ای تا ۲۰ آبان ۱۳۹۶ فرصت دارند تا نسبت به ارسال آثار خود به دبیرخانه جشنواره اقدام کنند. با توجه به اینکه مهلت شرکت در این جشنواره، پیشتر یک بار تمدید شده بود، دیگر امکان تمدید آن وجود ندارد.

وی با اشاره به تفاوت‌های این دوره از جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌ها با دوره نخست آن، یادآور شد: در دوره نخست رشته‌هایی که اهالی رسانه می‌توانستند در آنها رقابت کنند، محدود بود اما در این دوره تعداد این رشته‌های افزایش پیدا کرده و از جمله عکس، طرح و تصویر و همچنین (برای اولین بار در جشنواره‌های مطبوعاتی) اینفوگرافیک را هم به رشته‌های جشنواره اضافه کرده‌ایم.

دبیر جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌ها، بخش ویژه این دوره از جشنواره را موضوع شعار سال یعنی اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و با بیان اینکه تا الان آثار قابل توجهی در این بخش به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است، گفت: تا الان بالغ بر ۲۰۰۰ اثر در رشته‌های مختلف جشنواره به دبیرخانه رسیده است.

وی بازه زمانی آثار مورد پذیرش این جشنواره را از ابتدای مهر ۹۵ تا پایان شهریور ۹۶ اعلام و اضافه کرد: متقاضیان می‌توانند در یک یا چند رشته از رشته‌های جشنواره شرکت کنند البته آثار ارسالی در مجموع نباید بیش از ۵ اثر نباشد. شرکت کنندگان در جشنواره می‌توانند در صورت تمایل علاوه بر این ۵ اثر، ۵ تیتر منتخب از آثار خود را نیز برای جشنواره ارسال کنند. علاوه بر آن در بخش ویژه جشنواره (اقتصاد مقاومتی) هم می‌توانند ۲ اثر ارسال کنند؛ در واقع حداکثر تعداد آثار ارسال برای هر شرکت کننده ۱۲ اثر خواهد بود.

ضابطی درباره مراحل داوری در دومین جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌ها نیز با یادآوری همکاری فریدون صدیقی، علی‌اکبر قاضی‌زاده و احمد توکلی به عنوان داوران دوره نخست این جشنواره، گفت: با توجه به افزایش رشته‌ها در جشنواره و نیز افزایش تعداد آثار در این دوره، سعی خواهیم کرد علاوه بر این اساتید، از توان استادان دیگر هم در کار داوری آثار استفاده کنیم.

دبیر این جشنواره همچنین گفت: کار داوری مرحله میانی آثار از ۲۰ آبان که مهلت ارسال آثار به پایان می‌رسد، آغاز خواهد شد و بعد از آن هم داوری مرحله نهایی انجام می‌شود. ما امیدواریم بتوانیم در بهمن‌ماه امسال مراسم اختتامیه دومین جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌ها را برگزار کنیم.


منبع:مهر

کد مطلب: 37394

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر