قائم مقام استاندار هرمزگان در اجلاس سراسری نماز:

مهلت ارسال آثار بیست و ششمین اجلاس سراسری نماز تمدید شد

بندرعباس - قائم مقام استاندار هرمزگان در اجلاس سراسری نماز گفت: مهلت ارسال آثار بیست و ششمین اجلاس سراسری نماز تمدید شد.

مهلت ارسال آثار بیست و ششمین اجلاس سراسری نماز تمدید شد

گیلان خبر: به نقل از ستاد اجلاس نماز در هرمزگان، علی رئوفی  در جلسه کمیته جذب و منابع بیست و ششمین اجلاس سراسری نماز با اشاره به وقوع زمین لرزه دلخراش در غرب کشور، اظهار داشت: متاسفانه در این زمین لرزه جمع زیادی از هموطنان به ویژه در استان کرمانشاه جان خود را از دست دادند و جمع کثیر دیگری از هموطنان دچار مصدومیت شدند که امیدواریم مصدومین هر چه سریعتر بهبود یابند و خداوند به خانواده‌های جان‌باختگان این حادثه دلخراش  صبر عطاء فرماید.

وی با قدردانی از مشارکت خوب مردم استان هرمزگان در اهداء کمک‌های نقدی و غیر نقدی برای یاری زلزله‌زدگان غرب کشور، افزود: اولین محموله کمک‌های اهدایی مردم هرمزگان به زلزله‌زدگان غرب کشور بارگیری و جهت توزیع در بین زلزله‌زدگان به استان کرمانشاه ارسال شد.

قائم مقام استاندارهرمزگان در اجلاس سراسری نماز در ادامه با اشاره به برگزاری  بیست و ششمین اجلاس سراسری نماز با عنوان نماز و فضای مجازی به میزبانی هرمزگان در اواخر آذرماه، بیان داشت: خداوند در قرآن کریم می‌فرماید ما به کسانی که توانایی و مکنت دادیم وظیفه دارند که در مسیر ترویج فرهنگ اقامه نماز گام بردارند و در راه فرهنگ‌سازی این فریضه مهم  تلاش کنند.

رئوفی با اشاره به تعداد شرکت‌کنندگان در اجلاس سراسری نماز، تصریح کرد: در بیست و ششمین اجلاس سراسری نماز ۳۰۰ نفر از سراسر کشور در این رویداد مهم فرهنگی شرکت می‌کنند و از هرمزگان نیز ۴۰۰ نفر شرکت خواهند داشت که از این میان ۱۰۰ نفر از شرکت کنندگان علما و روحانیون اهل سنت هرمزگان هستند و در مجموع ۷۰۰ نفر در اجلاس سراسری نماز به میزبانی استان هرمزگان مشارکت دارند.

وی گفت: اجلاس سراسری نماز با توجه به تاکیدات حجت‌الاسلام قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز کشور با حداقل هزینه‌ها برگزار می‌شود و از هرگونه اسراف و هزینه اضافه در این اجلاس جلوگیری به‌عمل خواهد آمد.

معاون هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان عنوان کرد: با توجه به تاکیدات دکتر همتی استاندار هرمزگان مبنی بر اینکه برگزاری این رویداد آبروی استان است، ستاد برگزاری اجلاس با همکاری و همراهی مدیران دستگاه‌های اجرایی و مردم استان تلاش خواهد کرد استان در برگزاری این اجلاس همچون گذشته در برگزاری مراسمات دینی و مذهبی  سربلند باشد.

رئوفی خاطرنشان کرد: با توجه به پتانسیل‌هایی که در هرمزگان از لحاظ نیروی انسانی وحمایت‌های مردمی وجود دارد قطعاً شاهد برگزاری اجلاس سراسری نماز در خور شان استان خواهیم بود و مسئولان و مردم استان هم از لحاظ معنوی و هم از لحاظ مادی آمادگی برگزاری و میزبانی شایسته در برگزاری اجلاس سراسری نماز را دارند.

وی افزود: تاکنون هزار و ۷۰۰ اثر به دبیرخانه مرکزی ستاد اقامه نماز ارسال شده است و اجلاس های استانی نماز با محوریت فضای مجازی در سطح کشور در حال برگزاری است و اجلاس های شهرستانی نماز نیز با برنامه‌ریزی فرمانداران و مسئولان ستاد اقامه نماز در شهرستان‌های استان در حال برگزاری است.

قائم مقام استاندارهرمزگان در اجلاس سراسری نماز با اشاره به تمدید زمان ارسال آثار برای شرکت در بیست و ششمین اجلاس سراسری نماز، اظهار داشت: علاقه‌مندان می‌توانند آثار تولیدی خود را متناسب با فراخوان بیست و ششمین اجلاس سراسری نماز با عنوان نماز و فضای مجازی  تا ۱۰ آذر به دبیرخانه مرکزی اجلاس در ستاد اقامه نماز کشور و یا ازطریق سامانه www.namazportal.ir ارسال نمایند.

رئوفی در همین رابطه گفت: علاقه‌مندان می‌توانند برای آگاهی بیشتر از جزئیات این فراخوان به سایت www.namaz.ir و کانال تلگرامی namaz_ir@ مراجعه کنند.

وی تصریح کرد: کمیته جذب و منابع یکی از کمیته‌های مهم ستاد برگزاری اجلاس سراسری نماز است که با تامین منابع مالی مورد نیاز سایر کمیته‌ها، زمینه کار و فعالیت آنها را در برگزاری باشکوه اجلاس سراسری نماز تسریع می‌کند

منبع:مهر

 
 

کد مطلب: 37979

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر