مازیار میری: کار در تلویزیون تجربه خطرناکی است

میری با انتقاد از برخی کارگردانان که تلویزیون را مدیومی برای تجربه می‌دانند گفت: «کار در تلویزیون تجربه خطرناکی است چرا که با بیننده میلیونی سر و کار دارد.»

مازیار میری: کار در تلویزیون تجربه خطرناکی است

گیلان خبر: تولید سریال «هیئت مدیره» به کارگردانی سید مازیار میری و تهیه کنندگی مهران رسام، مجموعه ای 30 قسمت است. این سریال قصه زوج جوانی را روایت می کند که با نقل مکان به ساختمانی جدید درگیر اتفاقاتی تازه می شوند. نویسنده این مجموعه «علی خودسیانی»، فیلمنامه نویس با سابقه کشور است که مخاطبان او را بیشتر با دنیای شیرین و تولدی دیگر به یاد می‌آورند.

اما «هیئت مدیره» سومین کار تلویزیونی «سید مازیار میری» است که تا پیش از این 10 فیلم سینمایی نیز مانند «کتاب قانون»، «سعادت آباد» و «حوض نقاشی» را کارگردانی کرده است. این کارگردان در گفتگو با پویا با اشاره به اینکه به کار در تلویزیون بسیار علاقه‌مند است، گفت: «برای من مدیوم تلویزیون مدیوم جذابی است. چرا که مخاطبین خیلی زیادی دارد و راضی کردن آنها قطعاً کار سختی است. من فکر می‌کنم برای هر فیلمسازی این تجربه جذابی است که بتواند این مخاطب میلیونی را راضی نگه دارد. برای همین هر زمان پیشنهادی برای یک کار تلویزیونی به من می‌رسد که موضوعش را دوست داشته باشم و با آن بتوانم فاصله‌ام را با مردم کم کند می‌پذیرم.

میری یکی از جذابیت‌های سریال «هیئت مدیره» را شباهتش به سریال‌های دهه هفتاد عنوان کرد و گفت: ««هیئت مدیره» شبیه سریال‌هایی مانند «همسران» و «خانه سبز» است که در دهه هفتاد ساخته می‌شد. سریال «هیئت مدیره» زبان و لحن شیرینی دارد.»

کارگردان «کتاب قانون» یکی از موارد چالش برانگیز این سریال را تعدد بازیگران آن دانست و گفت: «بازیگران در این مجموعه هر کدام دغدغهها، مشکلات و داستان‌های خودشان را دارند به همین دلیل می‌توانند قصه‌های جذابی را روایت کنند. وی در ادامه تفاوت این «هیئت مدیره» را با دیگر مجموعه‌های تلویزیونی حل مشکل شخصیت‌های داستان این سریال توسط خودشان عنوان کرد و گفت:  شخصیت‌های «هیئت مدیره» قرار است خودشان مشکلاتشان را حل کنند و منتظر ناجی از بیرون نباشند.»

میری در مورد داستان این سریال گفت: « داستان مجموعه «هیئت مدیره» تنها در داخل آپارتمان نمی‌گذرد و قسمت‌های زیادی خارج از ساختمان داریم. کلیت این سریال را نمی‌توان اپیزودیک دانست ولی راجع به شخصیت‌های آن در قصه‌های مختلف به طور مجزا حرف زده می‌شود.»

کارگردان «هیئت مدیره» دلیل پذیرفتن بازیگران مشهور برای حضور در این سریال را اعتماد به گروه تولید و البته قصه خوب آن عنوان کرد.

این هنرمند یکی از مشکلات امروز تلویزیون را کمبود ژانر در آن دانست و گفت: « برنامه‌ریزی نادرست مدیران و البته سازندگان سریال سازی باعث شده که امروز بین مخاطبان و تلویزیون فاصله بوجود بیاید. این دو باید سعی کنند با همکاری هم این فاصله را بردارند. چرا که امروز در دورانی زندگی می‌کنیم که مردم تلویزیون‌ها را انتخاب می‌کنند. زمانی به خاطر نبود ارتباطات جمعی و فضاهای مجازی مخاطب انتخاب چندانی نداشت ولی امروز که این حق انتخاب وجود دارد مردم انتخاب می‌کنند کدام را تلویزیون را ببینند. البته من معتقدم مردم بیشتر به فضاهای بومی علاقه مند هستند برای همین هرچقدر که سریال‌هایی شبیه خودشان بسازیم بهتر است.»

میری با انتقاد از برخی کارگردانان که تلویزیون را مدیومی برای تجربه می‌دانند گفت: «کار در تلویزیون تجربه خطرناکی است چرا که با بیننده میلیونی سر و کار دارد.»

عوامل سریال هیئت مدیره عبارتند از: تهیه کننده: مهران رسام/ کارگردان: سیدمازیار میری/ نویسنده: علی خودسیانی/ جانشین تهیه کننده: مجید پرکار/ ناظر کیفی: علیرضا دباغ/ مشاور پروژه: علی اصغر آزادان/ تصویربردار: مرتضی غفوری/ طراح گریم: مهرداد میرکیانی/ صدابردار: رضا کشاورز/ طراح صحنه: سارا صفری/ طراح لباس: منصوره یزدان جو/ منشی صحنه: نیوشا عبدالله زاده/ دستیار اول کارگردان: نگار جنیدی/ برنامه‌ریز: ایما استمراری/ تدوین گر: سودابه سعیدنیا/ مدیر تولید: حسین عباسی/ دستیار دوم کارگردان: سید فرشاد هاشمی/ دستیار تصویربردار: حمید فرهادی/ دستیار صدابردار: احمد دزفولی/ عکاس: ارمغان رسام/ مدیر روابط عمومی: مهناز رحیمی دانش.

 

منبع:تسنیم

 

کد مطلب: 40377

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر