بازی‌های رایانه‌ای فضایی حمایت می‌شوند

رئیس سازمان فضایی در اینستاگرام خود ازحمایت این سازمان از تولید بازی‌های رایانه ای در حوزه فضا خبر داد.

بازی‌های رایانه‌ای فضایی حمایت می‌شوند

گیلان خبر: مرتضی براری رئیس سازمان فضایی در صفحه اینستاگرام خود در خصوص حمایت از بازی های رایانه ای فضایی نوشت:

 
حمایت از تولید بازی‌های رایانه‌ای فضایی مبتنی بر آموزش و ترویج و توسعه بازارهای داخلی، در دستور کار سازمان فضایی ایران قرار دارد.
 
رئیس سازمان فضایی ایران افزود: با پیشرفت فناوری ساخت بازی های رایانه‌ای و دنیای واقعیت مجازی و از آنجا که فضا، محیطی ناشناخته و اسرارآمیز و دارای ویژگی های بسیار متفاوتی از سطح زمین همچون شرایط خلا، بی وزنی و عناصر ناشناخته است، می‌تواند دستمایه بسیار مناسبی برای خلق و تولید بازی‌های رایانه ای و واقعیت مجازی باشد و کمک کند تا کاربران محیط های بسیار هیجان انگیز و متفاوتی را تجربه کنند.
 
براری در ادامه نوشت: در سال‌های اخیر نیز شاهد پیشرفت های مناسبی در توسعه بازی های رایانه‌ای در کشور بوده ایم و فرصت مغتنمی است برای جوانان مستعد و خلاق که در این حوزه فعالیت کنند.
 
معاون وزیر ارتباطات تاکید کرد: سازمان فضایی ایران نیز با توسعه زیرساخت ها و بسترهای لازم و تدوین بسته های حمایتی، از تولید بازی‌های فضایی مبتنی بر آموزش حمایت خواهد کرد و تلاش می‌کند تا بخش تخصصی بازی‌های کامپیوتری در کنار متخصصین حوزه فضایی گردهم آیند تا ماحصل آن تولید بازی های رایانه‌ای مبتنی بر علوم فضایی باشد.
 
 
 
منبع:باشگاه خبرنگاران

 

کد مطلب: 43089

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر