رادیو سراسر جاذبه است/ تلویزیون باید از حجم کلمات رادیو استفاده کند

علی عسکری گفت: رادیو سراسر جاذبه است و می تواند خود را به عنوان رسانه برتر حفظ و معرفی کند.

رادیو سراسر جاذبه است/ تلویزیون باید از حجم کلمات رادیو استفاده کند

گیلان خبر: عبدالعلی علی عسکری رئیس رسانه ملی، در مراسم تجلیل از پیشکسوتان رادیو ضمن تشکر و خوشامدگویی به حضار گفت: امیدوارم این جلسه مفید باشد و در سال های آینده هم تکرار شود. صحبت از رادیو پیش شما یک صحبت گزافه است؛ شما به خوبی رادیو و اهمیت آن را می شناسید.

وی افزود: اگر صدا و رسانه رادیو حاوی معرفت و زیبایی باشد، از تصویر هم برتر است. صدا می تواند دنیای بی انتهایی در درون ما ایجاد کند؛ البته تصویر زیبایی خودش را دارد، اما از صدای سخن عشق ندیدم خوش تر. اگر این صدا حاوی عشق و حکمت  باشد، بسیار هم خوش تر است.

رئیس رسانه ملی خطاب به حاضران اظهار کرد: زبان من الکن است از اینکه بخواهم‌ از یک عمر تلاش و زحمات شما تشکر کنم؛ اما به هر حال رسانه رادیو از لحاظ محتوا، زیبایی و جهت دهی افکار عمومی حائز اهمیت است. من بارها اشاره کرده ام تلویزیون باید از حجم کلمات و مفاهیم کاربردی رادیو استفاده کند. اگر بخواهیم عناصر  کلیدی محتوا و زیبایی و جهت دهی را در نظر بگیریم، رادیو سراسر جاذبه است و می تواند خود را برتر نگه دارد و همچنان صدا اهمیت و جایگاه خود را در تاریخ حفظ خواهد کرد. در دنیای امروز صداپایه ها کاربرد و اهمیت ویژه ای دارند.

رئیس رسانه ملی درباره اثرگذاری رسانه ها در جوامع امروز بیان کرد: واقعیت این است که رسانه فوق العاده اهمیت دارد و هویت بخش  است. مردم ما با رسانه زندگی می کنند و از طرفی دیگر دشمن ما با حداکثر توان برای تخریب افکار عمومی تلاش می کند. این جریان نفوذ دشمنان از غرب اگر باز شود، هویت مان از دست خواهد رفت و امروز تمهیدات کشور ما برای مقابله با دشمن رسانه پایه شده است.

وی تصریح کرد: شما که در رسانه هستید، باید برای حفظ مردم، هویت ایران و خانواده های ایرانی تلاش کنید.  دشمن ما برای تخریب هویت ما تلاش می کند و جوانان ما مبتنی بر تجارب و هنرمندی های شما باید بیاموزند و طرحی نو دراندازند.

علی عسکری در پایان گفت: امیدواریم که جوانان تازه وارد رادیو از تجارب شما استفاده کنند و در آینده بتوانیم رادیو را در ظرف جدید و نوآورانه ای حفظ کنیم و در طراز بالاتری نگه داریم.

 

 

منبع:باشگاه خبرنگاران

کد مطلب: 44322

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر