پوستر اختصاصی / شهادت امام موسی کاظم علیه السلام

به مناسبت ۲۵ رجب و شهادت امام هفتم، حضرت موسی بن جعفر الکاظم(سلام الله علیه)

پوستر اختصاصی / شهادت امام موسی کاظم علیه السلام

گیلان خبر: هارون الرشید، خلیفه عباسی، در مقابل قبر حضرت رسول خدا (صلی الله علیه و آله) گفت يا رسول الله از تو پوزش مي خواهم كه مي خواهم موسي بن جعفر را به زندان افكنم زيرا او مي خواهد امت ترا برهم زند و خون شان بريزد . آنگاه دستور داد تا امام كاظم (علیه السلام) را از مسجد بيرون برده و ايشان را پوشيده به بصره نزد والي آن عيسي بن جعفربن منصور بردند .

عيسي پس از مدتي نامه اي به هارون نوشت وگفت كه موسي بن جعفر در زندان جز عبادت و نماز كاري ندارد يا كسي بفرست كه او را تحويل بگيرد يا من او را آزاد خواهم كرد . هارون امام را به بغداد آورد و به فضل بن ربيع سپرد و پس از مدتي از او خواست كه امام كاظم (علیه السلام) را آزاري برساند اما فضل نپذيرفت و هارون او را به فضل بن يحيي بن خالد برمكي سپرد .

چون امام موسي كاظم (علیه السلام) در خانه فضل نيز به نماز و روزه و قرائت قرآن اشتغال داشت فضل بر او تنگ نگرفت و هارون از شنيدن اين خبر در خشم شد و آخر الامر يحيي امام كاظم (علیه السلام) را به سندي بن شاهك سپرد و سندي آن حضرت را در زندان مسموم كرد و چون آن حضرت در اثر سم به شهادت رسيدند ؛ سندي بدن مبارك آن حضرت را به فقها و اعيان بغداد نشان داد كه ببيند در بدن او اثر زخم يا خفگي نيست . سپس ايشان را در باب التبن در موضعي به نام مقابر قريش دفن كردند . ايشان در 55 سالگي به شهادت رسيدند.

 

حضرت موسی بن جعفر (علیه السلام) می فرمایند: «ما بَعَثَ اللّهُ أَنْبِیاءَهُ وَ رُسُلَهُ إِلى عِبادِهِ إِلاّ لِیَعْقِلُوا عَنِ اللّهِ، فَأَحْسَنُهُمُ اسْتِجابَهً أَحْسَنُهُمْ مَعْرِفَةً لِلّهِ، وَ أَعْلَمُهُمْ بِأَمْرِ اللّهِ أَحْسَنُهُمْ عَقْلاً وَ أَعْقَلُهُمْ أَرْفَعُهُمْ دَرَجَةً فِى الدُّنْیا وَ الاْخِرَةِ»

خداوند پیامبران و فرستادگانش را به سوى بندگانش بر نینگیخته، مگر آن که از طرف خدا تعقّل کنند. پس نیکوترینشان از نظر پذیرش، بهترینشان از نظر معرفت به خداست، و داناترینشان به کار خدا، بهترینشان از نظر عقل است، و عاقلترین آنها، بلند پایه ترینشان در دنیا و آخرت است.

 

پوستر و بنر گرافیکی شهادت امام موسی کاظم imam Musa kazim shahdat martyrdom poster

دانلود در اندازه اصلی

(مناسب برای چاپ بنر)

کد مطلب: 490

 • عمارنامه
  0
  0
  پاسخ

  سلام و درود؛
  دوست عزیز این مطلب شما در پایگاه اینترنتی و بسته فرهنگی عمارنامه منتشرگردید.
  http://www.ammarname.ir/node/51476
  ما را از بروزرسانی خود آگاه
  و با درج بنر و یا لوگو در وبگاه خود یاری نمایید .
  موفق و پیروز باشید .
  http://ammarname.ir -- info@ammarname.ir
  یا علی

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر