مدیر کل راه و شهرسازی گیلان خبر داد

کاهش 8 درصدی تلفات تصادفات رانندگی در گیلان

مدیر کل راه و شهرسازی گیلان از کاهش 8.2 درصدی تلفات حوادث رانندگی برون‌شهری و درون‌شهری این استان در پنج ماهه امسال خبر داد.

کاهش 8 درصدی تلفات تصادفات رانندگی در گیلان

گیلان خبر: مدیر کل راه و شهرسازی گیلان از کاهش 8.2 درصدی تلفات حوادث رانندگی برون‌شهری و درون‌شهری این استان در پنج ماهه امسال خبر داد.

 

شعبانعلی خاوری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با بیان اینکه گیلان دارای 8 هزار و 900 کیلومتر راه روستایی است، اظهار کرد: به ازای هر کیلومتر 750 کیلومتر طول راه داریم و چهار برابر متوسط کشوری تراکم داریم.

وی با بیان اینکه پنج برابر متوسط کشوری شبکه راه گیلان توسعه دارد، افزود: وظیفه نگه‌داری این راه‌ها سنگین است و از دهه فجر سال گذشته تا هفته دولت امسال 296 کیلومتر راه روستایی آسفالت شدند.

مدیر کل راه و شهرسازی گیلان با اشاره به اینکه آسفالت 96 درصد راه‌های روستایی این استان در انقلاب اسلامی انجام شده است، گفت: 111 کیلومتر روکش آسفالت مربوط به راه‌های شریانی استان است.

وی از کاهش 8.2 درصدی تلفات حوادث رانندگی درون‌شهری و برون‌شهری گیلان در پنج ماهه  امسال خبر داد و یادآور شد: این کاهش نشان‌دهنده وجود راه‌های مناسب است.

خاوری پنج عامل را در وقوع تصادفات مهم دانست و تصریح کرد: جاده، پلیس، آموزش، نیروهای امدادی و خودرو در تصادفات نقش دارند ضمن اینکه 80 درصد وقوع تصادفات ناشی از عوامل انسانی است.

وی با بیان اینکه توجه به روشنایی جاده‌ها امری بسیار مهم است، گفت: تاکنون 25 کیلومتر از محورهای استان روشن شده و روشنایی 30 کیلومتر دیگر از محورها در دست اقدام است.

این مسئول کمک و همراهی مردم را ضرورت خواند و یادآور شد: اگر کمک و همراهی مردم نباشد تمام پروژه‌ها عقیم می‌ماند.

وی درباره افزایش نصب سرعت‌گیر اظهار کرد: اعتقادی به سرعت‌گیرهای شهری نداریم اما گاهی چاره‌ای جز نصب سرعت‌کاه‌ها نیست و در این راستا تمام سرعت‌کاه‌های استان استانداردسازی شده است.

خاوری ایمن‌سازی راه‌ها را از اقدام‌های راه و شهرسازی عنوان کرد و متذکر شد: برای ایمن‌سازی راه‌ها ممکن است برخی مسیرهای پرحادثه انسداد شوند.

 

کد مطلب: 10068

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر