امام جمعه موقت رشت:

ملت ایران ایستادگی را از دفاع مقدس آموخت

امام جمعه موقت رشت با بیان اینکه آمریکا بیشترین ضربه و جنایت را علیه ملت ایران وارد کرده است، گفت: ملت ایران ایستادگی را از دفاع مقدس آموخت.

ملت ایران ایستادگی را از دفاع مقدس آموخت

گیلان خبر: حجت‌الاسلام‌المسلمین یوسف صدیق‌عربانی امروز در خطبه‌های نماز عید قربان این شهر با تبریک عید قربان اظهار کرد: روز گذشته ایران اسلامی غرق دعا و معنویت بود.

وی دعا را از بین برنده مشکلات عنوان کرد و افزود: اگر مردم می‌دانستند امام حسین (ع) چه مواردی در دعای عرفه قرار داده همه به این دعا توجه می‌کردند.

خطیب موقت رشت استجابت دعا را دارای شرایطی خواند و بیان کرد: مردم باید عبادت خداوند را به‌جا آورند و به قرآن عمل کنند.

وی ادامه داد: برخی ادعا می‌کنند پیامبر (ص) را دوست دارند اما به دشمن کمک می‌کنند و کسی که پیامبر (ص) را دوست دارد باید اهل بیت (ع) را دوست داشته باشد و باید با هوای نفس مبارزه کرد زیرا بهشت خانه پرهیزکاران است.

صدیق‌عربانی با اشاره به اینکه نباید از دیگران عیب‌جویی کنیم خاطرنشان کرد: مردم دنیاپرست باید قبرستان‌ها را ببینند و همه خود را برای مرگ آماده کنند.

وی در ادامه با تبریک هفته دفاع مقدس یادآور شد: خود را مدیون شهدا می‌دانیم و به برکت صبر ایثارگران و خانواده معظم شهدا زنده هستیم.

امام جمعه موقت رشت خواستار استمداد مدیران و روسا از خداوند برای پیگیری امور در جامعه شد و اظهار کرد: اگر مدیران به فکر جامعه نیستند استعفا دهند تا دیگران بیایند.

صدیق‌عربانی به پیام تاریخی مقام معظم رهبری به حجاج اشاره کرد و گفت: پیام رهبر معظم انقلاب در برائت از مشرکان تاثیرگذار بود.

وی با اشاره به شعار مرگ بر آمریکا ملت ایران، خاطرنشان کرد: آمریکا بیشترین ضربه و جنایت را علیه مردم ایران وارد کرده است.

خطیب موقت رشت به ایستادگی ملت ایران در مقابل استکبار اشاره کرد و متذکر شد: ایستادگی را از رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس آموختیم.

وی با بیان اینکه سیاست‌های شرارت‌آمیز آمریکا و جنایت رژیم صهیونیستی موضوع نخست مسلمانان است، یادآور شد: مسلمانان باید تکلیف دینی خود را بشناسند.

صدیق‌عربانی به تلاش رژیم صهیونیستی در صهیونیسم‌سازی در منطقه اشاره کرد و یادآور شد: قرآن به ما بشارت داده کفر و شرک روزی از بین می‌روند و اهل کفر بدانند حسرت پیروزی بر مسلمانان را به دل آنها می‌گذاریم. /فارس

کد مطلب: 10189

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر