دبیر ستاد انتخابات کشور:

18 ساله‌ها می‌توانند رأی دهند/ پیش‌بینی 110 هزار صندوق رأی در دو انتخابات کشور

دبیر ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه امسال صندوق‌های رأی‌گیری در انتخابات شفاف اما غیر قابل رویت است، گفت: امسال برای نخستین بار سن رأی‌گیری در انتخابات 18 سال تعیین شده است.

18 ساله‌ها می‌توانند رأی دهند/ پیش‌بینی 110 هزار صندوق رأی در دو انتخابات کشور

گیلان خبر: محمدرضا حافظی صبح امروز در مراسم افتتاح و کلنگ‌زنی از چهار پروژه بزرگ مدرسه‌سازی در این شهرستان، اظهار کرد: اکنون 600 هزار خیر مدرسه‌ساز در داخل کشور و یک‌هزار خیر ایرانی در سراسر جهان این هدف فرهنگی را حمایت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه 35 درصد مدارس موجود کشور توسط خیران احداث شده است، افزود: این ضریب هر سال نسبت به سال گذشته ارتقا می‌یابد.

رئیس جامعه خیران مدرسه‌ساز کشور با اشاره به اینکه در 550 شهر ایران جامعه خیران مدرسه‌ساز به ثبت رسیده و قانونی است، تصریح کرد: امروز در گیلان شاهد کلنگ‌زنی و افتتاح چهار پروژه جدید مدرسه‌سازی این استان هستیم.

وی با اشاره به اینکه امروز در رشت یک مدرسه توسط خیر مدرسه‌ساز کاظم قلم‌چی افتتاح می‌شود، گفت: این هدف ارزشمند استمرار می‌یابد تا معضلی به نام کمبود فضای فرهنگی و آموزشی در کشور نداشته باشیم.

حافظی با اشاره به اینکه امسال خیران مدرسه‌ساز تاکنون یک‌هزار میلیارد تومان در این امر مشارکت داشتند، ادامه داد: هزاران میلیارد تومان از 18 سال گذشته تاکنون به صندوق دولت توسط خیران کمک مالی شده است.

مدیر کل تجهیز و نوسازی گیلان نیز در مراسم مذکور اظهار کرد: در مهر ماه جاری 49 پروژه با 283 کلاس درس و زیربنای بالغ بر 32 هزار مترمربع و اعتبار هزینه‌ای بالغ بر 33 میلیارد تومان تحویل آموزش و پرورش گیلان شد.

علی اوسط‌مقدم با اشاره به اینکه از تعداد مذکور پروژه، هفت مدرسه مربوط به بنیاد برکت نهاد رهبری با 38 کلاس بوده است، افزود: چهار پروژه دیگر توسط خیران مدرسه‌ساز مشتمل بر 15 کلاس درس تحویل اداره آموزش و پرورش استان شد.

وی با اشاره به اینکه امروز شاهد مراسم کلنگ‌زنی پروژه مدرسه توسط فرد خیری در روستای بازرگان‌محله بخش مرکزی رودسر هستیم، گفت: اکنون به طور همزمان در رودسر، کلاچای، چابکسر و رحیم‌آباد 6 پروژه مدرسه‌سازی در دستور کار قرار دارد که عملیات اجرایی تعدادی از آنها آغاز شده و بقیه نیز در ماه آینده انجام می‌شود.

رئیس اداره آموزش و پرورش رودسر نیز در ادامه مراسم مذکور با بیان اینکه آموزش و پرورش یک نهاد تاثیرگذار فرهنگی در جامعه است، اظهار کرد: آموزش و پرورش یک دستگاه حساس، پیچیده و پهن‌پیکر است که باید با نگاه تعاملی و تکاملی به آن نگریست.

بهرام صفری افزود: برای برطرف شدن مشکلات آموزش و پرورش لازم است که مردم و خیران در این مسیر مشارکت داشته باشند.

با حضور مسئولان و خیران کشوری و استانی چهار پروژه دبستان شش کلاسه  خیران شامل مدرسه «معرفت» شهر، سالن ورزشی شهید اکبرپور بازرگان‌محله، دبستان چند کلاسه شهید اکبرپور بازرگان‌محله و دبستان زنده‌یاد رخسار فرشچی «فرنام» گرمچان افتتاح شد./فارس

کد مطلب: 10410

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر