رئیس جامعه خیران مدرسه‌ساز کشور خبر داد

کمک 1000 میلیارد تومانی خیران برای مدرسه‌سازی در کشور

رئیس جامعه خیران مدرسه‌ساز کشور از کمک یک‌هزار میلیارد تومانی خیران مدرسه‌ساز در سال جاری خبر داد.

کمک 1000 میلیارد تومانی خیران برای مدرسه‌سازی در کشور

گیلان خبر: محمدرضا حافظی صبح امروز در مراسم افتتاح و کلنگ‌زنی از چهار پروژه بزرگ مدرسه‌سازی در این شهرستان، اظهار کرد: اکنون 600 هزار خیر مدرسه‌ساز در داخل کشور و یک‌هزار خیر ایرانی در سراسر جهان این هدف فرهنگی را حمایت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه 35 درصد مدارس موجود کشور توسط خیران احداث شده است، افزود: این ضریب هر سال نسبت به سال گذشته ارتقا می‌یابد.

رئیس جامعه خیران مدرسه‌ساز کشور با اشاره به اینکه در 550 شهر ایران جامعه خیران مدرسه‌ساز به ثبت رسیده و قانونی است، تصریح کرد: امروز در گیلان شاهد کلنگ‌زنی و افتتاح چهار پروژه جدید مدرسه‌سازی این استان هستیم.

وی با اشاره به اینکه امروز در رشت یک مدرسه توسط خیر مدرسه‌ساز کاظم قلم‌چی افتتاح می‌شود، گفت: این هدف ارزشمند استمرار می‌یابد تا معضلی به نام کمبود فضای فرهنگی و آموزشی در کشور نداشته باشیم.

حافظی با اشاره به اینکه امسال خیران مدرسه‌ساز تاکنون یک‌هزار میلیارد تومان در این امر مشارکت داشتند، ادامه داد: هزاران میلیارد تومان از 18 سال گذشته تاکنون به صندوق دولت توسط خیران کمک مالی شده است.

مدیر کل تجهیز و نوسازی گیلان نیز در مراسم مذکور اظهار کرد: در مهر ماه جاری 49 پروژه با 283 کلاس درس و زیربنای بالغ بر 32 هزار مترمربع و اعتبار هزینه‌ای بالغ بر 33 میلیارد تومان تحویل آموزش و پرورش گیلان شد.

علی اوسط‌مقدم با اشاره به اینکه از تعداد مذکور پروژه، هفت مدرسه مربوط به بنیاد برکت نهاد رهبری با 38 کلاس بوده است، افزود: چهار پروژه دیگر توسط خیران مدرسه‌ساز مشتمل بر 15 کلاس درس تحویل اداره آموزش و پرورش استان شد.

وی با اشاره به اینکه امروز شاهد مراسم کلنگ‌زنی پروژه مدرسه توسط فرد خیری در روستای بازرگان‌محله بخش مرکزی رودسر هستیم، گفت: اکنون به طور همزمان در رودسر، کلاچای، چابکسر و رحیم‌آباد 6 پروژه مدرسه‌سازی در دستور کار قرار دارد که عملیات اجرایی تعدادی از آنها آغاز شده و بقیه نیز در ماه آینده انجام می‌شود.

رئیس اداره آموزش و پرورش رودسر نیز در ادامه مراسم مذکور با بیان اینکه آموزش و پرورش یک نهاد تاثیرگذار فرهنگی در جامعه است، اظهار کرد: آموزش و پرورش یک دستگاه حساس، پیچیده و پهن‌پیکر است که باید با نگاه تعاملی و تکاملی به آن نگریست.

بهرام صفری افزود: برای برطرف شدن مشکلات آموزش و پرورش لازم است که مردم و خیران در این مسیر مشارکت داشته باشند.

با حضور مسئولان و خیران کشوری و استانی چهار پروژه دبستان شش کلاسه  خیران شامل مدرسه «معرفت» شهر، سالن ورزشی شهید اکبرپور بازرگان‌محله، دبستان چند کلاسه شهید اکبرپور بازرگان‌محله و دبستان زنده‌یاد رخسار فرشچی «فرنام» گرمچان افتتاح شد./فارس

کد مطلب: 10411

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر