رئیس سازمان بسیج سازندگی گیلان خبر داد

ساماندهی 900 مزار شهدای گیلان توسط بسیج سازندگی

رئیس سازمان بسیج سازندگی گیلان از ساماندهی 900 مزار شهدا توسط این سازمان در استان خبر داد.

ساماندهی 900 مزار شهدای گیلان توسط بسیج سازندگی

گیلان خبر: یونس تجربه‌کار پیش از ظهر امروز در جمع مدیران دستگاه‌های اجرایی گیلان با اشاره به ساماندهی گلزار شهدا در شهرستان‌های مختلف اظهار کرد: تعداد 900 مزار یک تا پنج شهید توسط سازمان بسیج سازندگی در گیلان ساماندهی شده است.

وی به ساماندهی گلزار شهدای بیش از پنج شهید از سال 88 در گیلان اشاره کرد و افزود: ساماندهی مزار 73 شهید جزو مطالبات سازمان بسیج سازندگی استان است.

تجربه‌کار با بیان اینکه گلزار 10 مزار شهید روستای «لیچاه» رشت توسط سازمان بسیج سازندگی گیلان ساماندهی شده است، تصریح کرد: 31 مزار شهدا توسط سازمان مذکور در روستاهای لنگرود ساماندهی شده است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی گیلان از ساماندهی مزار شهدای روستاهای صومعه‌سرا و شفت خبر داد و بیان کرد: شش مزار شهدا در صومعه‌سرا و 16 مزار در شفت ساماندهی شده است.

وی در ادامه به فعالیت گروه‌های جهادی در قالب طرح هجرت اشاره کرد و گفت: اردوهای جهادی در راستای شرکت جوانان مؤمن و متدین در آبادانی روستاها تشکیل شده است.

تجربه‌کار با تاکید بر محرومیت‌زدایی از روستاها توسط نیروهای متعهد بسیجی، خاطرنشان کرد: تربیت مدیران جهادی برای آینده جامعه یکی از اهداف اردوهای جهادی است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی گیلان به تلاش دانشجویان مقاطع مختلف برای خدمت‌رسانی در روستاها اشاره کرد و یادآور شد: سازمان مذکور با هدف غنی‌سازی اوقات فراغت، کمک به دولت در محرومیت‌زدایی و ایجاد اشتغال جوانان تشکیل شده است.

وی اجرای طرح‌های کوتاه‌مدت، فراگیر و عام‌المنفعه را از اهداف سازمان بسیج سازندگی خواند و اظهار کرد: طرح‌های خدمت‌رسانی در مناطق سخت‌گذر توسط سازمان مذکور انجام می‌شود.

تجربه‌کار به مصوبه مجلس شورای اسلامی مبنی بر انعقاد تفاهمنامه سازمان بسیج سازندگی با تمام دستگاه‌های اجرایی اشاره کرد و افزود: بسیج در دوران دفاع مقدس کارآمدی خود را به صورت عملی به نمایش گذاشته و بهترین فرصت برای مدیران در استفاده از توانمندی‌های این سازمان است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی گیلان با اشاره به حضور پر رنگ بسیج در حوادث غیر مترقبه سیل، زلزله و برف، بیان کرد: فعالیت بسیج در راستای دفاع از حریم انقلاب و ولایت است.

منبع: فارس

کد مطلب: 10645

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر