عضو شورای اسلامی شهر رشت:

تأمین نشدن لوله دلیل آبگرفتگی خیابان‌های شهر رشت است

عضو شورای اسلامی شهر رشت گفت: تأمین نشدن لوله در پروژه جمع‌آوری روان‌آب‌های سطحی شهر رشت توسط استانداری گیلان یکی از عمده دلایل آبگرفتگی برخی خیابان‌های این شهر است.

تأمین نشدن لوله دلیل آبگرفتگی خیابان‌های شهر رشت است

گیلان خبر: امیرحسین علوی عضو شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به موضوع افتتاح حساب درآمدی برای پنج منطقه شهرداری رشت گفت: شهردار رشت در یک لایحه به کمیسیون برنامه و بودجه و حقوقی شورای رشت پیشنهاد داد تا اعضای کمیسیون و شورا با افتتاح حساب درآمدی برای پنج منطقه شهرداری رشت موافقت کنند.

وی ادامه داد: لایحه مذکور در کمیسیون برنامه و بودجه بررسی و مورد تصویب قرار گرفت و در صحن شورا برای تصویب نهایی مطرح شد که با توجه به اینکه بعضی از اعضای شورا عضو کمیسیون برنامه و بودجه نیستند و یا در جلسه مربوطه حضور نداشتند صلاح دیدند این لایحه برای توضیحات بیشتر همچنان در کمیسیون باقی بماند و پس از بررسی‌های بیشتر دوباره در صحن شورا مطرح شود.

علوی با بیان اینکه شهرداری رشت حساب‌های متعددی دارد که در یک شرایط زمانی افتتاح شدند، افزود: اکنون این حساب‌ها بدون استفاده هستند.

وی اضافه کرد: قرار است حساب‌های شهرداری در بانک شهر افتتاح شوند و گردش مالی شهرداری‌های مناطق از این طریق انجام شود که این اقدام ارتباطی به فسادهای مالی در گذشته ندارد.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه حساب درآمدی اساساً به منظور ایجاد رقابت در حساب‌های شهرداری انجام می‌شود، تصریح کرد: شهردار قصد دارد تا خدمات را از بانک‌های شهر و ملی دریافت کند.

وی با اشاره به عدم اجرای پروژه روان‌آب‌های سطحی، گفت: پیگیری‌های استاندار گیلان در اجرای پروژه روان‌آب‌های سطحی شهر رشت قابل قدردانی است اما از استاندار گیلان و معاون عمرانی وی  می‌خواهیم با تأمین لوله‌های مورد نیاز در تسریع پروژه جمع‌آوری روان‌آب‌های سطحی با شهرداری رشت مساعدت کنند.

به گفته علوی، قرار بود امسال با تأمین لوله توسط استانداری گیلان و بقیه پروژه‌های جمع‌آوری روان‌آب‌های سطحی اجرایی شود.

وی با اشاره به اینکه شهردار رشت مطالعات مربوط به 10 پروژه جمع‌آوری روان‌آب‌های سطحی را به مناقصه گذاشته است، یادآور شد: عدم اجرای پروژه روان‌آب‌های سطحی در سال جاری به دلیل تأمین نشدن لوله مورد نیاز از طرف استانداری است.

منبع: فارس

عضو شورای اسلامی شهر رشت به آبگرفتگی بلوار قلی‌پور رشت به دلیل بارندگی‌های چند روز اخیر اشاره کرد و متذکر شد: اگر استاندار و معاون عمرانی وی مانند گذشته همکاری‌های لازم را مبذول دارند قطعاً شاهد بروز چنین مشکلاتی در شهر نمی‌شویم.

منبع: فارس

 

کد مطلب: 10646

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر