از "رقاصی" تا "اعتصاب دانشجویی" / " رئیس" در همایش استکبارستیزی هم حضور نیافت

حکم انتصاب “گلین مقدم” برای یکسال دیگر و در میان حاشیه های فراوان تمدید شد؛ در حالیکه انتظار میرفت مسئولان دانشگاه فرهنگیان با دقت نظر بیشتری و با استفاده از مدیران توانمند بومی و اعضای هیئت علمی این دانشگاه را هدایت می‌کردند.

از "رقاصی" تا "اعتصاب دانشجویی" / " رئیس" در همایش استکبارستیزی هم حضور نیافت

گیلان خبر: دانشگاه فرهنگیان گیلان در پردیس بنت الهدی(ع) رشت یکی از مهمترین مراکز تربیت “معلم” در شمال کشور است.

***رقص در همایش مختلط دانشگاه فرهنگیان رشت

خرداد ماه امسال بود که پس از حواشی تدفین شهدا در پردیس فرهنگیان خبرگزاری دانشجو در خبری تصریح کرد: همایش مختلط «تربیت بدنی مدارس»  به همراه رقص دانش‌آموزان دختر در دانشگاه فرهنگیان رشت برگزار شد.

این همایش در اقدامی مشترک بین پردیس شهید بنت الهدی صدر رشت با آموزش و پرورش، به صورت مختلط در سالن همایش این دانشگاه برگزار  شد.

همایش با صحنه های تاسف باری همراه بود؛ صحنه هایی چون پخش آهنگ بابا کرم و رقص موزونِ دختران با حلقه های ورزشی به عنوان ورزش و آموزش به دانشجویان تربیت بدنی!

این برنامه در جوار مزار شهدای گمنام که غریبانه و بی نشان در حیاط این دانشگاه رها شده‌اند، برگزار شذه است. 

لازم به ذکر است، دانشگاه فرهنگیان محیطی است غیرمختلط که در آن افراد پس از آزمون سراسری و طی مراحل مصاحبه و گزینش استخدام، مشغول به تحصیل می‌شوند و دانشگاه آنان را برای معلمی آماده می‌کند.

 ***اعتصاب غذا در پردیس بنت الهدی صدر گیلان

 پس از آن نیز خبرگزاری دانشجو گزارش داد: دانشجو معلمان پردیس شهید بنت الهدی صدر خواهران گیلان دست به اعتصاب غذا زدند.

 مشکلات تغذیه و بهداشت دانشگاه پردیس شهید بنت الهدی صدر رشت کار را به جایی رساند که  دانشجویان ، در اقدامی خودجوش دست به اعتصاب غذا زدند.

این دانشجویان که مدتها بود اعتراضات خود را مبنی بر وضع غیرقابل تحمل غذا و مشکلات بهداشتی و رفاهی در خوابگاه به گوش مسئولین دانشگاه می رساندند،  اما چیزی جز برخورد تند مسئولین دانشگاه،  عایدشان نمی‌شد، حتی در گفتگوی صریح متحصنین با مسئولین که در غدای ما حشرات پیدا شده پاسخ این بوده که این حشرات دارای پروتئین می باشد و برای شما مفید است.

این شرایط در حالتی پیش آمده که پولِ این غذاها  به اجبار از دانشجویان دریافت می‌شود، یعنی ماهانه حدود ۲۰۰ هزار تومان،  اما در نهایت غدا سهم سطل زباله ها می‌گردد.

این اعتصاب درست زمانی رخ داد که شب قبلش، باید تخم مرغ هایی که حتی  پخته نشده بودند را نیز به عنوان وعده شام تحمل می‌کردند!

در نهایت دانشجومعلمان تصمیم گرفتند که دست به اعتصاب غذا بزنند و این بار از این روش اعتراض خود را به گوش مسئولین برسانند.

لازم به ذکر است: این دانشجویان دلایل این اعتصاب را علاوه بر مشکلات غذا،  فضای غیربهداشتی خوابگاه، حسینیه شهدا و بیرون زدن فاضلاب دانشگاه درست در مجاورت مزار شهدای گمنامی که غریبانه در گوشه ای از دانشگاه به دست بی محلی مسئولین سپرده شده اند، عنوان کردند.

رئیس پردیس بنت‌الهدی(ع) رشت کیست؟

خدیجه گلین مقدم که پیش از این معلم آموزش و پرورش بود از ۱۳ ماه پیش ریاست دانشگاه فرهنگیان گیلان، پردیس بنت‌الهدی را برعهده دارد.

نکته جالب اینکه این مرکز دانشگاهی دارای ۹ عضو هیئت علمی(بر اساس مندرجات سایت دانشگاه) است که در این میان نامی از “گلین مقدم” به چشم نمیخورد.

البته در کارنامه علمی “گلین مقدم” نگارش مقاله طرح خروج دام در نواحی جنگلی کوهستانی حوزه جنت رودبار شهرستان رامسر نیز دیده می‌شود.

بر اساس مندرجات پایگاه اطلاع رسانی تربیت معلم گیلان؛ “گلین مقدم” در برنامه های فرهنگی و مذهبی دانشگاه حضور بسیار کمرنگی دارد به طوری که حتی در همایش “استکبارستیزی” بسیج اساتید و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری این دانشگاه نیز غایب بوده است!

حکم انتصاب “گلین مقدم” برای یکسال دیگر و در میان حاشیه های فراوان تمدید شد؛ در حالیکه انتظار میرفت مسئولان دانشگاه فرهنگیان با دقت نظر بیشتری و با استفاده از مدیران توانمند بومی و اعضای هیئت علمی این دانشگاه را هدایت می‌کردند.

***دلنوشته یک دانشجو با موضوع وضعیت فرهنگی دانشگاه و استان

 

این روزها عطر دلنشین جهاد و شهادت در کوچه پس کوچه های شهر و دیار ولایتمدار گیل و دیلم که مردمان آن بنا به فرمایش مقام معظم رهبری رنگشان رنگ ایمان است پیچیده است. گیلانیها در طول تاریخ مأمن و پناهگاه امامزادگان و حریم اهل بیت بوده اند راه را خوب شناخته اند و بعد از انقلاب در راه به پا داشتن این پرچم هزاران شهید و جانباز تقدیم انقلاب نموده اند و در حال حاضر هم همچون گذشته گلهای پرپرشان یکی پس از دیگری در راه دفاع از حرم اهل بیت به این دیار رجعت می نمایند و مردم هر روز پر شورتر از دیروز قدرشناسی می نمایند. تشییع کم نظیر پیکرهای شهدای گمنام و شهدای مدافع حرم را می توان مهر تأییدی بر این مدعا دانست با این همه طرف صحبت اصلی این نوشتار مسئولین شهری و استانی است زیرا مردم دیندار و انقلابی همیشه امتحان خود را در همه عرصه ها به خوبی پس داده اند.

آنچه مورد گله گزاری است و کم و بیش می توان در مراسمات دید حضور کمرنگ برخی از مسئولین استانی در مراسمات وداع و تشییع شهداست. چه شده مسئولینی را که تمام کرسی ها ریاستی آنها به برکت خون همین شهدا رنگ امنیت و آسایش به خود گرفته است. متأسفانه در روزها و سالهایی که گذشت مسئولین استانی علی الخصوص معاونت امنیتی و سیاسی استانداری و زیر مجموعه های فرهنگی آن مانند اداره کل اجتماعی به وظایف خود جهت حضور پررنگ برای تکریم شهداء نداشته اند.

اگر چه حضور و یا عدم حضور این مسئولین کوچکترین خدشه ای در هر چه باشکوهتر برگزار شدن مراسمات تکریم شهداء ندارد علی هذا آنچه مورد تأسف است اینکه اگر واقعا ای بزرگواران مسائلی مهمتر از این مسأله باعث شده حضورشان کمرنگ باشد سخت در اشتباهند و امیدواریم که این گونه حرکات تعمدی نباشد که اگر اینگونه باشد در آینده نزدیک دست قدرت پروردگار از آستن پرصلابت مردم همیشه در صحنه در خواهد آمد و انتقام سختی از اینگونه بی توجه ها و دهن کجی ها خواهند گرفت.

البته اینگونه حرکات مشمئز کنند در این استان تازگی نداشته و مسئولینی که همه آبروی و اعتبار خود را از خط سرخ شهادت داشته اند علی رقم شعارهای رسانه ای در عمل و در جلسات خصوصی راهی دیگر در پیش گرفته اند .

هرگز یادمان نمی رود که مسئول یکی از ارگانهای آموزشی که مسئولیت خطیر آموزش معلمان یعنی سکانداران کشتی تربیت و آموزش کشور را برعهده دارند جهت تدفین شهدای گمنام در صحن دانشگاه مذکور مقاومت کردند و نهایتا با کارشکنی های متعدد درصدد بودند مکانی پرت و دون شأن برای شهداء در نظر گرفته شود که با مقاومت دانشجویان و مسئولین مومن تیرشان به سنگ خورد. در نهایت پس از آنکه صدای طبل رسوایی آنها به آسمان رسید منکر همه آن حرکات مشمئز کننده و دون شأن شدند و البته پس از آن به گونه ای دیگر از خجالت کارکنان و دانشجویان مومن و بسیجی در آمدند که رسیدگی به آنها در این مطلب کوتاه نمی گنجد و در آینده به صورت مبسوط بدان رسیدگی خواهد شد.

اگر آن روز در مقابل این حرکات زشت و زننده به شدت برخورد می شد امروز شاهد بی توجه ای های اینگونه ای نسبت به مسأله به این مهمی نبودیم. اگر آن روز نسبت به مسأله ای به این مهمی با اغماض برخورد نمی شد امروز شاهد این نبودیم که حجاب دختران دانشجو و کارکنان آن ارگان مورد استهزاء و تمسخر شخصی قرار نمی گرفت که خود باید با توجه به جایگاهش مدافع آن باشد. اگر آن روز برخوردی مناسب صورت می گرفت امروز شاهد دهن کجی های یک عده فسیل شده فکری جهت بستن دهان دانشجویان بسیجی و انقلابی در آن دانشگاه نمی شدیم.

حرف آخر اینکه مسئولین علی الخصوص مسئول مربوطه بداند که حرکات آنها در پیشگاه الهی و شهداء که ناظر بر اعمال ما هستند بدون جواب نخواهد ماند و عواقب اینگونه مسائل که در سنت الهی محکم و استوار نوشته شده است دامن آنها را خواهد گرفت.

و العاقبه للمتقین

منبع: گیلان آنلاین

کد مطلب: 11220

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر