معاون اجتماعی مدیر کل بهزیستی گیلان خبر داد

برگزاری همایش پیشگیری از سوء رفتار با کودکان در گیلان

معاون اجتماعی مدیر کل بهزیستی گیلان از برگزاری همایش پیشگیری از سوء رفتار با کودکان در این استان خبر داد.

برگزاری همایش پیشگیری از سوء رفتار با کودکان در گیلان

گیلان خبر: رضا جعفری ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به 28 آبان روز جهانی پیشگیری از سوء رفتار با کودکان اظهار کرد: به‌مناسبت روز مذکور همایش پیشگیری از سوء رفتار با کودکان در گیلان برگزار می‌شود.

وی برگزاری همایش مذکور را ساعت 9 صبح روز پنجشنبه هفته جاری عنوان کرد و افزود: همایش پیشگیری از سوء رفتار با کودکان با همکاری اداره کل پزشکی قانونی گیلان، دادگستری استان و ... در گیلان برگزار می شود.

این مسئول، دوران کودکی را هیجان‌انگیز خواند و بیان کرد: کودکان متناسب با شرایط جسمی و سنی جزو افراد آسیب‌پذیر جامعه هستند.

جعفری با بیان اینکه کودکان به لحاظ اقتصادی وابسته به والدین هستند، تصریح کرد: تنبیه کودک یکی از ابزار تربیتی برخی از خانواده‌ها شده است.

وی، مساعدت و یاری سازمان‌ها و نهادهای مربوطه نسبت به منافع کودکان را از اهداف برگزاری همایش مذکور ذکر کرد.

معاون اجتماعی مدیر کل بهزیستی گیلان با اشاره به اینکه تمام سازمان‌ها و نهادهای مربوطه در برابر کودکان مسئول هستند، خاطرنشان کرد: هدف اصلی همایش مذکور پیشگیری اولیه است.

جعفری تحریک جامعه نسبت به کودک آزاری را از دیگر اهداف برگزاری همایش پیشگیری از سوء رفتار با کودکان در گیلان عنوان کرد و گفت: طبق آمار جهانی بین 75 تا 78 درصد کودک آزاری در محیط خانواده اتفاق می‌افتد.

وی آمار کودک آزاری در گیلان را 101 مورد در نیمه نخست امسال ذکر کرد و یادآور شد: از مجموع آمار مذکور تعداد 54 نفر دختر و 47 نفر پسر هستند.

معاون اجتماعی مدیر کل بهزیستی گیلان با اشاره به اینکه بیشترین کودک آزاری در روستاها است، اظهار کرد: بیشترین عامل کودک آزاری ناشی از سوء مصرف مواد مخدر در خانواده است.

جعفری اختلالات روانی، بیکاری، فقر و ...  را از دیگر موارد کودک آزاری در خانواده‌ها برشمرد.

منبع: فارس

کد مطلب: 11228

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر