رئیس اتاق بازرگانی گیلان خبر داد

برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های ایران در آذربایجان

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گیلان از برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های جمهوری اسلامی ایران 26 تا 28 آبان ماه جاری در باکو پایتخت جمهوری آذربایجان خبر داد.

برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های ایران در آذربایجان

گیلان خبر: هادی تیزهوش‌تابان با اشاره به برگزاری نخستین نمایشگاه تخصصی آب، برق، صنعت ساختمان و خدمات فنی و مهندسی، نفت، گاز و پتروشیمی در باکو پایتخت جمهوری آذربایجان اظهار کرد: 26 تا 28 آبان ماه جاری نمایشگاه مذکور برگزار می‌شود.

وی به استقبال سازمان توسعه تجارت ایران در برگزاری نمایشگاه مذکور اشاره کرد و افزود: گسترش روابط اقتصادی با جمهوری آذربایجان برای گیلان حائز اهمیت است و برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های ایران در باکو موجب ارتقای روابط و مناسبات اقتصادی بین دو کشور می‌شود.

تیزهوش‌تابان با بیان اینکه نخستین نمایشگاه تخصصی آب، برق، صنعت ساختمان و خدمات فنی و مهندسی، نفت، گاز و پتروشیمی با حضور شرکت‌های برتر داخلی، تولیدکنندگان و صادرکنندگان در مساحت چهار هزار متر مربع در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی باکو برگزار می‌شود، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان مصمم هستند حجم مبادلات تجاری و همکاری‌های اقتصادی خود را افزایش دهند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گیلان از صادرات 520 میلیون دلاری ایران به آذربایجان در سال 93 خبر داد و بیان کرد: سال گذشته پنج سند همکاری بین ایران و آذربایجان در دیدار رؤسای جمهور دو کشور به امضا رسیده است.

وی برگزاری نمایشگاه تخصصی آب، برق، صنعت ساختمان و خدمات فنی و مهندسی، نفت، گاز و پتروشیمی در باکو را با رویکرد توسعه و افزایش صادرات کالا و خدمات ایران عنوان کرد و گفت: توسعه مبادلات تجاری بین بازرگانان ایران و جمهوری آذربایجان از جمله اهداف برگزاری نمایشگاه مذکور است.

تیزهوش‌تابان با اشاره به اینکه جمهوری آذربایجان دومین بازار صادراتی کالای ایران در منطقه کشورهای مشترک‌المنافع در 2014 بود، خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر ساخت‌وساز پروژه‌های بزرگ مسکونی، تجاری و راهسازی در جمهوری آذربایجان افزایش پیدا کرده است.

منبع: فارس

 

کد مطلب: 11229

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر