مسئول سازمان بسیج طلاب و روحانیون گیلان:

اربعین رزمایش و مانور بزرگ جهان اسلام است

مسئول سازمان بسیج طلاب و روحانیون استان گیلان گفت: اربعین رزمایش و مانور بزرگ جهان اسلام است که سبب عزت و سربلندی همه مسلمانان اهل تسنن و شیعه است و ما در این روز شاهد معجزات و کرامات زیادی هستیم.

اربعین رزمایش و مانور بزرگ جهان اسلام است

گیلان خبر: حجت الاسلام و المسلمین محمد جمالی با اشاره به اربعین حسینی(ع) اظهار داشت: استقبال زیادی در این سال‌ها به‌ویژه امسال از زیارت کربلا و مرقد مطهر امام حسین(ع) در قالب کاروان‌های پیاده کربلا صورت گرفته است.

وی افزود: امسال بیش از 20 میلیون نفر زائر از سراسر جهان به زیارت سالار شهیدان امام حسین(ع) شتافتند که بین آن‌ها هموطنان گیلانی نیز در اشکال مختلف به‌صورت انفرادی یا گروهی حضور دارند و حتی بعضی از گیلانی‌ها موکب‌هایی راه‌اندازی کرده‌اند تا از زائرین بین راه پذیرایی کنند.

مسئول سازمان بسیج طلاب و روحانیون استان گیلان افزود: بهترین جمله‌ای که می‌توان درباره اربعین بیان کرد این است که "یا حسین، وسعت تاریخ دشت عطشناکی است که از آبشار خون مقدس تو سیراب می‌شود" لذا اربعین روز بسیار مهمی است که در روایات و احادیث فراوانی به آن اشاره شده است.

حجت الاسلام و المسلمین جمالی با اشاره به روایات موجود درباره اولین مراسم اربعین، بیان کرد: بعد از اسارت اهل بیت امام، حضرت زینب(س) و امام سجاد(ع) در سفر بازگشت به مدینه  راه کربلا را انتخاب کردند و همزمان جابربن عبدالله انصاری نیز که از صحابه رسول خدا بودند برای زیارت امام حسین(ع) به کربلا آمد و این اولین اربعین امام حسین(ع) بود که بعد از آن هرساله شیعیان و مسلمانان در سراسر جهان در این روز به کربلا می‌آیند.

وی خاطرنشان کرد: اربعین رزمایش و مانور بزرگ جهان اسلام است که سبب عزت و سربلندی همه مسلمانان اهل تسنن و شیعه است و ما در این روز شاهد معجزات و کرامات زیادی هستیم، به‌عنوان مثال این‌که مراسم اربعین هرساله با شکوه تمام در کشور عراق که کمترین امکانات در آن وجود دارد به بهترین شکل و بدون آنکه کوچک‌ترین حادثه‌ای اتفاق افتد، برگزار می‌شود.

مسئول سازمان بسیج طلاب و روحانیون گیلان تصریح کرد: اربعین در شرایطی برگزار می‌شود که میلیون‌ها نفر در کربلا و مکانی که اطراف آن انواع گروه‌های تروریستی مانند داعش وجود دارد، جمع می‌شوند و این خود یکی از بزرگ‌ترین معجزات این روز است.

منبع: تسنیم

کد مطلب: 11586

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر