مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس گیلان:

تجهیز و استانداردسازی مدارس گیلان در دستور کار قرار دارد

تأسیسات حرارتی مدارس مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس گیلان گفت: امسال در گیلان ۲۵۰ پروژه در قالب ۱۸۰۰کلاس درس از نظر گرمایشی تجهیز و به درجه استاندارد مناسب رسیده است.

تجهیز و استانداردسازی مدارس گیلان در دستور کار قرار دارد

گیلان خبر: علی اوسط اکبری‌مقدم اظهار داشت: در سال 1393 مبنی بر افزایش صد درصدی اعتبارات استانی، اعتبارات ملی اداره نوسازی و تجهیز مدارس استان نیز به دوبرابر افزایش یافت.

وی با بیان اینکه امسال 460 کلاس درس به‌طور کامل تجهیز شده و برابر با استانداردهای روز تحویل اداره آموزش و پرورش شده است، افزود: جایگاه تجهیز و نوسازی مدارس استان از رتبه‌های آخر به جایگاه ششم کشور ارتقا پیدا کرده است.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس گیلان تصریح کرد: یکی از مسائل مهم پیش روی این سازمان، بودجه ملی تخصیص داده شده 94 بود که برابر با بودجه 93 بود و با پیگیری مدیرکل آموزش و پرورش و استاندار گیلان به افزایش سی درصدی دست یافت.

اکبری مقدم با اشاره به اینکه در حال حاضر گیلان بعد از استان‌های تهران، خوزستان و خراسان چهارمین استانی است که اعتبار ملی را به خود اختصاص داده است، خاطرنشان کرد: در بحث خیرین مدرسه‌ساز از رتبه 27 کشوری به جایگاه ششم ارتقا پیدا کردیم که در این راستا از زحمات و لطف این خیران تقدیر به‌عمل خواهد آمد.

وی گفت: با توجه به شرایط اقلیمی و رطوبت و بارندگی زیاد استان گیلان، هنوز در مورد استانداردسازی و تجهیز سیستم گرمایشی مدارس و فضاهای آموزشی استان مشکلاتی وجود دارد.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس گیلان خاطر نشان کرد: در حال حاضر 1800 کلاس درس با بخاری نفتی و 260 کلاس بابخاری گازی فصل سرما را سپری می‌کنند که امید است امسال 250 پروژه در قالب1800 کلاس درس مورد تجهیز سیستم گرمایشی قرار بگیرند.

منبع: تسنیم

کد مطلب: 11707

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر