برگزاری یادواره‌های شهدا در شهرستان لنگرود

دشمن به دنبال رواج بی عفتی در جامعه اسلامی است

سخنرانان یادواره‌های شهدا در شهرستان لنگرود، تاکید کردند: امروز دشمن به دنبال رواج بی عفتی در جامعه اسلامی برای از بین بردن ریشه اسلام است.

دشمن به دنبال رواج بی عفتی در جامعه اسلامی است

گیلان خبر: حجت الاسلام محمدقدرتی امروز در یادواره شهدای کیاکلایه لنگرود، عفت و پاکدامنی را از ویژگی‌های شهدا نام برد و اظهار داشت: امروز دشمن به دنبال رواج بی عفتی در جامعه اسلامی برای از بین بردن ریشه اسلام است.

وی با بیان اینکه ایمان شهدا به خدا را از شاخصه های شهیدان است و شهدا همواره عاشق اهل بیت بودند و در کارها از ولایت فقیه پیروی می کردند، افزود: ویژگی شهدا عمل به قرآن و پیروی از سیره معصومین(ع) بود و در برابر مشکلات دنیوی صبور بودند و ارتباط آنان با خدا محکم بود.

استاد حوزه علمیه، شهدا را دنیاگریز خواند و گفت: استکبار با کشتارهای عظیم و خدشه دار کردن چهره مسلمانان و اسلام با ایجاد گروه‌های تکفیری در دنیا به فکر قدرت چند روزه در دنیا هستند در حالی که خداوند این دنیا را محل کاشت و آخرت را برای برداشت بنا نهاده است.

حجت الاسلام اشکوری: اگر فرهنگ ایثار در رزمندگان وجود نداشت انقلاب هم به ثمر نمی‌نشست

حجت الاسلام سید کاظم میرموسوی اشکوری در یادواره 32 شهید آنسرمحله لنگرود که عصر امروز در مسجد صاحب الزمان(ع) برگزار شد، اظهار داشت: اقتدار امروز کشور به خاطر فداکاری و جان نثاری رزمندگان و شهدا است.

وی با بیان اینکه اگر فرهنگ ایثار در رزمندگان وجود نداشت انقلاب هم به ثمر نمی‌نشست، افزود: امروزه شاهد عدم بی بصیرتی برخی از افراد هستیم که حتی سابقه انقلابی گری و جنگ را نیز در کارنامه خود دارند ولی اینکه امام خمینی(ره) فرمودند میزان حال فعلی افراد است را نیز باید مورد توجه خود قرار دهیم.

حجت الاسلام اشکوری با بیان اینکه در نهج البلاغه آمده است که هرگاه متوجه حضور دشمن در زمین خود شده اید و آنگاه به جنگ برخواستید قطعا شکست خواهید خورد، تصریح کرد: شهدای حرم که داوطلبانه به دفاع از حرمین می روند نشان از بصیرت آنان در جنگ با دشمنان و شناخت ولی فقیه است.

وی افزود: ایران امروزه بیخ گوش اسرائیل است و روحیه استکبارستیزی توان دشمن را گرفته و آنان را وادار به مذاکره کرده است.

حجت الاسلام میرموسوی با بیان اینکه برای دفاع از دین و ولی فقیه،‌ بصیرت نیاز واجب است،‌ تصریح کرد: در جنگ تحمیلی، صدام یقین داشت به پیروزی می‌رسد ولی هدایت امام خمینی(ره) و پیروی محض مردم از ولایت فقیه موجب شد تا حتی یک وجب از خاک ایران به تصرف دشمن در نیاید.

مدیرکل اسبق اوقاف و امور خیریه گیلان با اشاره به لنگرود به عنوان شهرستانی شهیدپرور و مذهبی،‌گفت: شهرستان لنگرود بر خلاف دیگر شهرستان ها است و سابق دیرینه ای در تشیع دارد و مردم لنگرود با میل باطنی اسلام را پذیرفتند.

امام جمعه کومله: شهدا با اتصال به عالم نور رستگار شدند

حجت الاسلام سیدجوادسلیمانی نیز امشب در یادواره 12 شهیدکمنی مسجد14معصوم اظهار داشت: شهیدشناسی و فرهنگ شهادت سرمایه بزرگی برای جهان مادی امروز است.

امام جمعه کومله افزود: اگرمشت جوان امروز قصد دارد از معارف الهی پرشود باید قبله قلب و عقل او شهیدشناسی و اقتدا به شهید باشد.

وی با بیان اینکه شهدا با اتصال به عالم نور رستگار شدند، اظهار کرد: انسان‌ها برای شخصیت گرفتن می‌بایست با فرهنگ شهادت آشنا شوند.

سلیمانی با اشاره به اینکه شهید، وظیفه محور است نه مصلحت اندیش و در برابر جان خود توقعی ندارد، تصریح کرد: افرادی که به عالم نورمتصل هستند به عالم مادیات نیازی ندارند.

امام جمعه کومله گفت: نیاز زندگی امروز، وجود نورخدا در بین خانواده ها است و دشمن با جنگ فرهنگی و سایبری درصدد حذف نورانیت و ارتباط انسان با خدا است.

سیدجواد سلیمانی با بیان اینکه ما هنوز به عمق فرمایشات رهبرمعظم انقلاب در خصوص تهدیدهای دشمن توجه نکرده‌ایم، اظهار کرد: امروزه برخی از زشتی های شیطان در جامعه به صورت مد در آمده است.

وی با اشاره به کارهای مهم انجام و کارهای مهم‌تر و اساسی بر زمین مانده است، گفت: برخی مسئولین کشور برای پویایی اقتصاد کشور دلخوش به برقراری رابطه با کشورهای اروپایی هستند در صورتی که فرمایش رهبرمعظم انقلاب در خصوص اقتصادمقاومتی و داخلی بر روی زمین مانده است.

سلیمانی با بیان اینکه در پروژه نفوذ دشمن به دنبال عادی سازی روابط است، افزود: حساسیت زدایی از نخبگان کشور از دیگر پروژه های دشمن است.

حجت الاسلام سلیمانی گفت: دشمن بعد از عادی سازی روابط و حساسیت زدایی و تلقین کدخدایی برجهان، به فکر مسلط شدن بر مردم و ایجاد تفرقه بین امام و امت است که لازم است فرمایشات رهبری در خصوص دشمن شناسی را پیگیری و توجه داشته باشیم.

منبع: تسنیم

کد مطلب: 11782

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر