فرمانده پلیس راه گیلان:

استقرار تیم پلیس‌راه در محور کوهستانی آستارا‌ ـ‌ اردبیل و اسالم‌ ـ‌ خلخال

فرمانده پلیس‌راه گیلان از استقرار دو تیم پلیس‌راه به صورت ثابت و شبانه‌روزی در دو محور کوهستانی آستارا به اردبیل و اسالم به خلخال خبر داد.

استقرار تیم پلیس‌راه در محور کوهستانی آستارا‌ ـ‌ اردبیل و اسالم‌ ـ‌ خلخال

گیلان خبر: مهیار رستگار با اشاره به وضعیت راه‌های گیلان اظهار کرد: اکنون به دلیل بارش باران جاده‌ها محورها لغزنده است.

وی با تأکید بر ضرورت رعایت سرعت و دقت در فاصله طولی در رانندگی، افزود: توجه به شرایط آب و هوایی مهم است.

فرمانده پلیس‌راه گیلان با بیان اینکه در بحث رانندگی نباید تنها به وضعیت آب و هوای شهر توجه شود، تصریح کرد: باید قبل از سفر شرایط جاده‌ها سنجیده شود.

وی محورهای کوهستانی گیلان را با بارش برف عنوان کرد و گفت: به همراه داشتن زنجیر چرخ در محورهای کوهستانی گیلان امری ضروری است.

رستگار با تبریک 26 آذر روز ملی حمل و نقل عمومی، درباره اجرای طرح زمستانی افزود: این طرح از 23 آذر‌ماه تا 20 اسفند به مدت سه ماه در جاده‌ها و محورهای کوهستانی و برفگیر کشور و گیلان آغاز شده است.

وی با اشاره به اینکه در موارد اضطراری 10 تیم گشت پشتیبانی کمکی به تیم پلیس‌راه اضافه می‌شود، خاطرنشان کرد: با توجه به حساسیت محورهای حساس و مهم کوهستانی گیلان، تیم‌های کمکی نقش مهمی دارند.

فرمانده پلیس‌راه گیلان با تصریح بر اینکه تعامل و مشارکت بسیار خوبی بین سازمان‌های امداد و نجات وجود دارد، گفت: امیدواریم با این روحیه مشارکت و تعامل موجود شاهد زمستان بدون حادثه در جاده‌های استان باشیم.

وی دو محور کوهستانی مهم گیلان در محور آستارا به اردبیل و اسالم به خلخال را دارای اهمیت ویژه‌ای دانست و یادآور شد: در طرح زمستانی دو تیم گشت پلیس‌راه به صورت ثابت و شبانه‌روزی در دو محور مذکور مستقر می‌شوند و تا پایان طرح نیز این روند ادامه می‌یابد.

رستگار متذکر شد: رانندگانی که قصد تردد در محورهای کوهستانی استان را دارند باید الزاماً زنجیر چرخ یا لاستیک یخ‌شکن و تجهیزات مناسب زمستانی را به همراه داشته باشند زیرا در این فصل سال و در مناطق کوهستانی هوا به صورت ناگهانی تغییر می‌کند و عدم استفاده از زنجیر چرخ یا لاستیک یخ‌شکن مشکلات ترافیکی متعدد و حوادث رانندگی جبران‌ناپذیر را به وجود می‌آورد.

منبع: فارس

کد مطلب: 11950

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر