فرمانده انتظامی استان گیلان:

نواقص هندسی راه‌های استان گیلان برای کاهش تلفات جاده‌ای برطرف می‌شود

فرمانده انتظامی استان گیلان در دیدار با مدیرکل راه و شهرسازی گیلان، گفت: رفع نواقص هندسی راه‌ها برای کاستن تلفات جاده‌ای ضروری است.

نواقص هندسی راه‌های استان گیلان برای کاهش تلفات جاده‌ای برطرف می‌شود

گیلان خبر: به نقل از پایگاه خبری پلیس گیلان، فرمانده انتظامی گیلان در دیدار با مدیرکل راه وشهرسازی استان گیلان، مجموعه راه و شهرسازی را از دستگاه‌های سختکوش در ارائه خدمات به مردم در شرایط ویژه و بحرانی اعلام کرد و اظهار داشت: باید با همفکری و هم اندیشی نواقص و کاستی‌ها اصلاح شده تا مردم از خدمات مطلوبتری بهره مند شوند.

سردار میرحیدری با اشاره به اینکه گیلان با دارا بودن مواهب طبیعی در هر تعطیلات کوتاه مدت مستعد حضور گسترده مسافران است، افزود: حضورگسترده مسافران متضمن تامین امنیت جانی با استفاده از راه‌های ایمن است.

وی با اعلام اینکه بعضی از نواقصی که در برخی از محورها وجود دارد باید با کار کارشناسی دقیق اصلاح و باز مهندسی شود، بیان داشت: نصب علایم هشدار دهنده باید با مکان نمایی کارشناسان پلیس و کارشناسان اداره راه در کمترین زمان ممکن صورت گیرد تا مردم متضرر نشوند.

رئیس پلیس گیلان با اشاره به اینکه با آمارهای جمع آوری شده عابران پیاده تقریباً 55 درصد تلفات جانی و آمار تصادفات فوتی را تشکیل می‌دهند، اظهار داشت: رفع نواقص هندسی راه‌ها و احداث پل عابر پیاده برای کاستن تلفات جاده‌ای ضروری است.

وی با تاکید بر اینکه بسیاری از راه‌های فرعی و عرض کم جاده‌های استان کشش عظیم بار ترافیکی حضور و استقبال مسافران را ندارد، خاطرنشان کرد: حتی ایجاد شانه خاکی هم می‌تواند در کاهش حوادث مؤثر باشد.

فرمانده انتظامی استان گیلان یکی از راه‌کارهای کاستن تلفات جاده‌ای را تشکیل کارگروهی متشکل از سازمان‌های مسئول دانسته و بیان داشت: باید نقاط حادثه خیز مشخص و براساس اولویت و استفاده از ظرفیت‌ها نسبت به مرتفع کردن آنها اقدام کنند تا در همه حال به‌ویژه ایام نوروز مردم آسیب کمتری ببینند.

منبع: تسنیم

 

کد مطلب: 11951

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر