رئیس ستاد انتخابات گیلان خبر داد

ثبت‌نام نامزدهای مجلس در 11 حوزه انتخابیه گیلان

رئیس ستاد انتخابات گیلان از ثبت‌نام نامزدهای مجلس در حوزه‌های انتخابیه آستارا، تالش، انزلی، صومعه‌سرا، فومن، رشت، رودبار، آستانه‌اشرفیه، لاهیجان، لنگرود و رودسر خبر داد.

ثبت‌نام نامزدهای مجلس در 11 حوزه انتخابیه گیلان

گیلان خبر: محمد احمدی‌پور با اشاره به آغاز ثبت‌نام نامزدهای مجلس شورای اسلامی در گیلان از امروز هم‌زمان با سراسر کشور اظهار کرد: 28 آذر جاری تا چهارم دی ماه امسال ثبت‌نام از نامزدهای مجلس شورای اسلامی انجام می‌شود.

وی تشکیل هیئت‌های اجرایی مجلس شورای اسلامی را هم‌زمان با ثبت‌نام نامزدها عنوان کرد و افزود: پنجم تا 14 دی ماه امسال بررسی صلاحیت نامزدهای مجلس شورای اسلامی در هیئت‌های اجرایی شهرستان‌ها انجام می‌شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار گیلان با بیان اینکه 11 حوزه انتخابیه ثبت‌نام از نامزدهای مجلس شورای اسلامی در استان را انجام می‌دهند، تصریح کرد: امروز ثبت‌نام از نامزدها در فرمانداری شهرستان‌های آستارا، تالش، انزلی، صومعه‌سرا، فومن، رشت، رودبار، آستانه‌اشرفیه، لاهیجان، لنگرود و رودسر آغاز می‌شود.

احمدی‌پور شهرستان‌های ماسال، رضوانشهر، شفت، سیاهکل و املش را حوزه‌های انتخابیه فرعی خواند و بیان کرد: نامزدهای مجلس شورای اسلامی می‌توانند در وزارت کشور و در سفارتخانه‌ها در خارج از کشور ثبت‌نام کنند.

وی تبلیغات نامزدهای مجلس شورای اسلامی را از 29 بهمن تا پنجم اسفند ماه امسال اعلام کرد و گفت: 11 حوزه انتخابیه اصلی و 32 حوزه انتخابیه فرعی برای انتخابات مجلس شورای اسلامی در گیلان پیش‌بینی شده و در مجموع 43 حوزه انتخابیه داریم.

رئیس ستاد انتخابات گیلان با اشاره به اینکه تعداد 2 هزار و 887 شعبه اخذ رأی برای برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان پیش‌بینی شده است، خاطر نشان کرد: تعداد شعبه‌های اخذ رأی بر اساس انتخابات ریاست جمهوری در نظر گرفته شده است.

احمدی‌پور تعداد عوامل اجرایی، بازرسی و نظارت برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری در گیلان را 56 هزار نفر عنوان کرد و یادآور شد: 98 درصد از عوامل مذکور به صورت مردمی هستند.

وی از تشکیل ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی در دادگستری گیلان خبر داد و اظهار کرد: قانون به دو مجموعه وزارت کشور و هیئت نظارت اجازه بازرسی از انتخابات را داده است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار گیلان به تشکیل هیئت بازرسی برگزاری انتخابات در استان اشاره کرد و گفت: حجت شعبانپور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان رئیس کارگروه مذکور است.

منبع: فارس

 

کد مطلب: 11984

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر