اعمال پیش‌بینی‌های لازم برای مقابله با بحران در انزلی

معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرماندار بندر انزلی اعمال پیش‌بینی‌های لازم در راستای مقابله با پدیده‌های جوی و غیرمترقبه را مورد تأکید مدیران دستگاه‌های اجرایی این شهرستان قرار داد.

اعمال پیش‌بینی‌های لازم برای مقابله با بحران در انزلی

گیلان خبر: نادر خوارزمی در حاشیه جلسه ستاد بحران بندر انزلی آمادگی مدیران دستگاه‌های اجرایی در این شهرستان برای مواقع بحرانی را مهم دانست.

وی با بیان اینکه انزلی تجربه دو برف سنگین را در کارنامه خود دارد، افزود: همواره باید برای مقابله با حوادث غیرمترقبه آمادگی لازم وجود داشته باشد.

معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرماندار انزلی مشکلات آب‌گرفتگی و گل و لای در روستاهای این شهرستان را کمتر عنوان کرد و گفت: وزش باد و باران اخیر خسارتی به بار آورد که بیشترین آن متوجه بخش شهری شد.

وی تدبیر مدیران دستگاه‌ها و اداره‌های شهرستان در مقابله با پدیده مذکور را مهم خواند و افزود:

اخیراً پدیده‌ای به نام ال‌نینو در کشور مطرح شده که موجب نگرانی مردم شده و مسئولان هواشناسی ایران می‌گویند کشور ما زیاد از این پدیده متأثر نخواهد شد.

خوارزمی ادامه داد: امسال بارندگی و برف شدید، یخبندان، کاهش دما پیش‌بینی شده و امیدواریم این پیش‌بینی‌ها منجر به بروز بحران نشود.

وی اعمال پیش‌بینی‌های لازم در راستای مقابله با پدیده‌های جوی و غیرمترقبه را مورد تأکید مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان قرار داد.

معاون فرماندار انزلی تصریح کرد: دستگاه‌های خدمات‌رسان از جمله اصناف، هلال احمر و ... در زمینه مواد غذایی و اسکان حادثه‌دیدگان باید آمادگی کامل داشته باشند و حتماً آمار را به فرمانداری این شهرستان ارسال کنند.

وی از مسئولان دستگاه‌های اجرایی انزلی خواست تا پاسخ نامه‌های آماری را به فرمانداری ارسال کنند تا مشخص شود در مواقع بحران به چه موارد ضروری نیاز است که در برنامه‌ریزی‌ها لحاظ شود.

خوارزمی با بیان اینکه در مسیر روستاها و حاشیه شهرها زباله‌ها و نخاله‌های ساختمانی ریخته می‌شود، خاطر نشان کرد: این موارد در آب‌گرفتگی و بروز سیلاب در زمان بارندگی تأثیرگذار هستند.

وی یادآور شد: مسئول راه و شهرسازی در حاشیه راه‌ها، دهیاران در داخل روستاها و شهردار در حاشیه و داخل شهر را بازنگری کنند و به هشدارهای هواشناسی توجه شود، باید اخطارهای غیرمترقبه را جدی گرفت تا حوادثی رخ ندهد.

این مسئول با بیان اینکه باید آماده هرگونه اتفاق جوی باشیم، خاطر نشان کرد: تجربه برف، باران و ... را داریم و نیاز است دستگاه‌ها برای مقابله بهتر با این پدیده‌های جوی آمارهای درست به فرمانداری ارائه دهند و همکاری داشته باشند.

منبع: فارس

 

کد مطلب: 11988

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر