نماینده ولی فقیه در گیلان:

اصحاب رسانه آرمان شهدای انقلاب اسلامی را تبیین کنند

نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: شهید چمران‌ها، شیرودی‌ها، مطهری‌ها و ... تقدیم انقلاب شده‌است و اصحاب رسانه باید آرمان‌های شهدای انقلاب اسلامی را برای جامعه تبیین کنند.

اصحاب رسانه آرمان شهدای انقلاب اسلامی را تبیین کنند

گیلان خبر: آیت‌الله زین‌العابدین قربانی ظهر امروز در دیدار با کاروان خبری کمیته ارتباطات و اطلاع‌رسانی ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی گیلان با تبریک فرا رسیدن سالروز ولایت امام زمان (عج) اظهار کرد: قلم و نوشتار برای روشنگری دهه مبارک فجر، انتخابات و نخستین کنگره ملی 8 هزار شهید گیلان حائز اهمیت است.

وی به جایگاه قلم و اطلاع‌رسانی در دنیای امروز اشاره کرد و افزود: پیامبر اکرم (ص) در عصری ظهور کرد که سخنی از علم و خواندن و نوشتن نبود.

قربانی با بیان اینکه در زمان بعثت پیامبر اکرم (ص) تعداد 17 نفر باسواد در مکه و 11 نفر باسواد در مدینه وجود داشت، خاطرنشان کرد: نخستین سوره‌ای که بر پیامبر اکرم (ص) نازل شد، سوره قلم بود.

امام جمعه رشت قلم را نشان‌دهنده آینده دین، فرهنگ و مکتب اسلام خواند و بیان کرد: نزول سوره قلم در زمانی که خبری از علم نبود نشان‌دهنده عظمت مکتب اسلام و معجزه قرآن است.

وی انتقال علوم گذشتگان به آیندگان را از طریق قلم عنوان کرد و گفت: پیامبر (ص) فرمود؛ اگر هر فرد یک صفحه مفید برای جامعه از خود به‌جا بگذارد بین او و آتش جهنم حجاب قائل می‌شویم.

قربانی با اشاره به ترویج مکتب اسلام توسط شاگردان امام صادق (ع)، تصریح کرد: شاگردان امام صادق (ع) تعداد هفت هزار رساله نوشتند که 3 هزار و 900 رساله متعلق به جابربن حیان است.

نماینده ولی فقیه در گیلان به وجود 3 هزار و 225 کتاب تفسیر از شیعه و سنی در دنیای اسلام اشاره کرد و یادآور شد: بعضی از کتاب‌های تفسیر به 50 جلد می‌رسد.

وی با بیان اینکه قلم سرمایه‌ای در دست اصحاب رسانه است، اظهار کرد: با قلم و نوشتار می‌توان جامعه را متحول کرد.

قربانی به مقام علمی امام (ره) اشاره کرد و افزود: امام (ره) در مهم‌ترین مسائل علمی، فلسفی، اخلاقی و تفسیر حرف آخر را می‌زد و نامه‌های ایشان برای ترغیب مجاهدان بسیار موثر بود.

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه «سالار دیلمی» سالار فقیهان دنیای اسلام در قرن چهارم هجری قمری از منطقه گیلان بود، خاطرنشان کرد: از گذشته اصحاب قلم در استان وجود داشته و امروز اصحاب رسانه وارثان صاحبان قلم در گیلان هستند.

وی به رهنمودهای مقام معظم رهبری در مورد قلم اشاره کرد و گفت: برخی قلم به مزد هستند، بعضی قلم به حق می‌زنند و برخی قلم دارند و تاجر هستند و قلمی که خداوند به آن قسم یاد کرد باید در خدمت حق، انصاف، محرومان و نیازمندان باشد.

قربانی با بیان اینکه اصحاب رسانه حکومت را متوجه محرومیت‌ها می‌کنند، تصریح کرد: یک حرکت کوچک اصحاب قلم ممکن است تحولی در جامعه به‌وجود آورد.

نماینده ولی فقیه در گیلان خواستار انتشار نیازمندی‌های جامعه توسط اصحاب قلم شد و بیان کرد: مسئولان تمام مسائل را نمی‌دانند و خبرنگاران با قلم خود دردهای جامعه را به مسئولان متذکر می‌شوند.

وی بر معرفی جایگاه شهدای انقلاب اسلامی توسط اصحاب رسانه در جامعه تاکید کرد و گفت: شهید چمران‌ها، شیرودی‌ها، مطهری‌ها و ... تقدیم انقلاب اسلامی شده و آرمان‌های شهدای انقلاب باید توسط اصحاب رسانه تبیین شود.

*دنیا با نهیب رهبری خود را با سیاست‌های ایران تنظیم می‌کند

قربانی با تاکید براینکه ایران اسلامی تبدیل به ابرقدرت شده‌است، خاطرنشان کرد: دنیا با یک نهیب مقام معظم رهبری ناچار است خود را با سیاست‌های ایران تنظیم کند.

امام جمعه رشت، خواستار بیان حقایق انقلاب اسلامی توسط اصحاب رسانه شد و اظهار کرد: دستاوردهای انقلاب اسلامی باید در دنیا اطلاع‌رسانی شود.

وی بر بیان تلاش انقلابیون برای به ثمر نشستن انقلاب اسلامی تاکید کرد و یادآور شد: وارث انقلاب اسلامی هستیم و صاحبان قلم باید مسائل دیروز و امروز را برای مردم تبیین کنند.

 کاروان خبری کمیته ارتباطات و اطلاع‌رسانی ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی گیلان در نخستین حرکت خود با آیت‌الله زین‌العابدین قربانی نماینده ولی‌فقیه در گیلان دیدار کرد.

 مسئولیت کمیته ارتباطات و اطلاع‌رسانی ستاد دهه فجر گیلان را به عهده دارد.

منبع: فارس

 

کد مطلب: 12078

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر