مدیر عامل شرکت گاز گیلان خبر داد

افتتاح گازرسانی به 200 روستای گیلان

مدیر عامل شرکت گاز گیلان از افتتاح گازرسانی به 200 روستای این استان در دهه فجر امسال خبر داد.

افتتاح گازرسانی به 200 روستای گیلان

گیلان خبر: جمشید ظهیری با اشاره به وضعیت گازرسانی به مناطق شهری و روستایی گیلان اظهار کرد: اکنون 100 درصد شهرها و 75 روستاهای استان از نعمت گاز برخوردار هستند.

وی با بیان اینکه امسال برای نخستین بار تولید گاز به مرحله‌ای رسیده که از مصرف پیشی‌ گرفته‌است، تصریح کرد: گازرسانی خانگی اولویت برنامه‌های ما است.

مدیر عامل شرکت گاز گیلان شبکه‌ها را دارای تعمیرات پیشگیرانه خواند و گفت: شبکه‌ها کنترل می‌شوند زیرا عامل اصلی خطر، نشت گاز است که هر شش ماه نشت‌یابی از شبکه‌های اتصالات صورت می‌گیرد.

وی درباره قطعی گاز در زمستان امسال، خاطرنشان کرد: امسال سیاست‌ها بر این بوده که گاز بخش خانگی قطع نشود و اولویت‌بندی صورت گرفته‌است.

ظهیری گازرسانی به روستاها در سال 93 را مشمول تبصره بند «ق» عنوان کرد و یادآور شد: طبق این تبصره مقرر شده تا در مدت دو سال تمام روستاهای بالای 20 خانوار گازرسانی شود و در این راستا برای روستاهای رودسر، املش، تالش، رضوانشهر و ارتفاعات شفت برنامه‌ریزی صورت گرفته‌است.

وی از اجرای طرح گازرسانی به نقاط کوهستانی و ارتفاعات پس از گازرسانی به جلگه خبر داد و یادآور شد: اولویت گازرسانی با مرکز شهرها و روستاها است.

مدیر عامل شرکت گاز گیلان با اشاره به اینکه فاز دوم بند «ق» باید تا پایان سال 96 به پایان برسد، خاطرنشان کرد: در این فاز مشترکان برخوردار از مرز یک‌میلیون خانوار می‌گذرد و شاخص گازرسانی به روستاها به 91 درصد خواهد رسید.

وی از گازرسانی 200 روستا در دهه فجر امسال خبر داد و متذکر شد: در هفته دولت 76 روستا گازرسانی شده‌بود که دهه فجر امسال با بهره‌برداری 200 روستا، تعداد روستاهای برخوردار از گاز به 276 روستا می‌رسد.

منبع: فارس

 

کد مطلب: 12079

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر