امام جمعه تالش:

نهم دی‌ماه روز حماسه‌آفرینی ملت ایران بود

امام جمعه تالش گفت: 9 دی، روز حماسه‌آفرینی ملت ایران علیه فتنه و حمایت از ولی فقیه بود.

نهم دی‌ماه روز حماسه‌آفرینی ملت ایران بود

گیلان خبر: حجت‌الاسلام حسین انصاری شامگاه سه‌شنبه در مراسم بزرگداشت هفته وحدت در مسجد محمد رسول‌الله (ص) این شهرستان اظهار کرد: پیامبر اکرم (ص) رحمت والعالمین است.

وی با بیان اینکه اخلاق پیامبر اکرم (ص) اخلاق خدایی است، افزود: مسلمانان نتوانسته‌اند در تبیین اخلاق و رفتارهای پیامبر اکرم (ص) بیشتر فعالیت کنند و در این زمینه کوتاهی‌ صورت گرفته‌است.

امام جمعه تالش با اشاره به اینکه مهربانی پیامبر اکرم (ص) در تمام ادیان بی‌بدیل است، تصریح کرد: پیامبر (ص) پس از خودشان راه را به ما نشان دادند و تا زمانی که به کتاب خدا و عترت پیامبر (ص) پای‌بند باشیم در راه اسلام محمدی باقی می‌مانیم.

وی گفت: تمام عالمان اهل تسنن به روایت ارزشمند پیامبر اکرم (ص) عمل کرده‌اند و تلاش‌های  زیادی برای حفظ وحدت بین شیعه و سنی کشیده شده‌است.

انصاری وحدت و اتحاد را نجات‌بخش مسلمانان جهان خواند و یادآور شد: هفته وحدت ویژه این روزها نیست بلکه هر روز ما روز وحدت است.

وی با تصریح بر اینکه ماهواره‌های غربی نسب به شیعه فحاشی و ناسزا می‌‌کنند، خاطرنشان کرد: شبکه‌های دیگر نیز علیه اهل تسنن موضع می‌گیرند و به آنها نیز توهین می‌کنند، مدیران این شبکه‌ها مزدور هستند.

امام جمعه تالش اضافه کرد: امروز آمریکا به کشورهای مسلمان حمله می‌کند اما به ایران اسلامی حتی جرأت ندارد نگاه چپ بیندازد.

وی با اشاره به اینکه تفرقه بین مسلمانان توسط دشمنان ایجاد می‌شود، گفت: حاکمان فاسد برخی کشورهای اسلامی سکوت کرده‌اند و طبق فرموده رهبر معظم انقلاب از حاکمان کشورهای اسلامی ناامید شده‌ایم.

انصاری با بیان اینکه در کشورهای غربی اسلام‌هراسی راه انداخته‌اند، افزود: تبلیغات کشتار در فرانسه را فاجعه‌ای بزرگ قلمداد کردند، اما چگونه است که جنایات در یمن، سوریه و عراق را نمی‌بینند و این جای تأمل و شرم برای آنها دارد.

وی وظیفه مسلمانان در این برهه حساس را حفظ اتحاد و وحدت دانست و گفت: اگر اقوام و مذاهب و فرق مختلف ایران اسلامی در کنار یکدیگر و متحد باشند هیچ ابرقدرتی نمی‌تواند آسیبی به کشور بزند.

امام جمعه تالش در ادامه  9 دی را روز حماسه‌آفرینی ملت ایران عنوان کرد و یادآور شد: مردم گیلان این حماسه‌آفرینی را یک روز زودتر انجام دادند و مقام معظم رهبری در دیدار با مردم این استان فرمودند از بصیرت مردم گیلان بود که یک روز زودتر حماسه را آفریدند.

وی با بیان اینکه برای ایجاد فتنه 88 سال‌ها برنامه‌ریزی کرده‌بودند، گفت: مردم در فتنه‌های مختلف پس از انقلاب اسلامی ایران پاسخ فتنه‌گران را با قدرت دادند و تمام فتنه‌ها را خاموش کردند.

انصاری تصریح کرد: عده‌ای در این فتنه در دام دشمن افتادند و حتی امروز نیز دست از فتنه بر نمی‌دارند و همچنان فتنه‌گری‌ها ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه غبار فتنه ممکن است روی هرکس بنشیند، متذکر شد: کسی که امروز در دل و عمل خود پشتیبان رهبری نباشد یقیناً از امام عصر (عج) هم پشتیبانی نمی‌کند.

منبع: فارس

کد مطلب: 12250

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر