فرماندار فومن:

افراد بی‌سواد و بی‌توجه به سوادآموزی تنبیه می‌شوند

فرماندار فومن گفت: برای افراد بی‌سواد فومن که نسبت به موضوع سوادآموزی بی‌توجه هستند اقدام‌های تنبیهی درنظر گرفته‌ایم.

افراد بی‌سواد و بی‌توجه به سوادآموزی تنبیه می‌شوند

گیلان خبر: میرشمس مومنی‌زاده عصر امروز در نشست شورای سوادآموزی گیلان در استانداری این استان با بیان اینکه برای افراد بی‌سواد و بی‌توجه به امر سوادآموزی اقدام‌های تنبیهی در نظر گرفته‌ شده است، اظهار کرد: در جلسات شورای شهرستان فومن از تمام مسئولان اداره‌ها خواسته شده تا به این موضوع توجه ویژه‌ای داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه نهادهایی از جمله کمیته امداد و بهزیستی در حوزه کاری خود با چنین افرادی مواجه هستند، تصریح کرد: یکسری اقدام‌های تنبیهی برای افراد بی‌سواد در صورت بی‌توجهی به امر سوادآموزی در نظر گرفته‌ایم.

فرماندار فومن گفت: مسئولان حوزه سواد آموزی در فومن باید جدی‌تر این موضوع را دنبال کنند و نقش مدیران مدارس در مقابله با بی‌سوادی مهم است.

وی آموزش و پرورش را در خط مقدم مبارزه با بی‌سوادی دانست و یادآور شد: ما نیز از این اقدام پشتیبانی خواهیم کرد.

فرماندار فومن نقش رسانه‌های استانی را در ترویج فرهنگ سوادآموزی اساسی خواند و خاطرنشان کرد: برگزاری برنامه‌هایی از جمله تئاتر با موضوع بی‌سوادی می‌تواند موجب جذب بیشتر افراد برای سواد آموزی شود.

290 مددجوی کمیته امداد گیلان بی‌سواد هستند

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) گیلان نیز در ادامه نشست مذکور، اظهار کرد: 290 نفر از مددجویان کمیته امداد گیلان بی‌سواد هستند.

علیرضا محمدی یادآور شد: با توجه به اینکه تعدادی از مددجویان کمیته امداد دانشجویان تحصیل‌کرده هستند می‌توانیم از حضور آنها در جامعه هدف مددجو استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه براساس بررسی‌های انجام شده، مددجویان غرب گیلان بیشترین جمعیت بی‌سواد کمیته امداد استان را تشکیل می‌دهند، یادآور شد: مددجویان شرق گیلان به لحاظ سواد در شرایط بهتری نسبت به مددجویان دیگر نقاط استان قرار دارند.

منبع: فارس

کد مطلب: 12404

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر