دکتر مظفر نامدار:

به دنبال رای پاک و رقابت در تراز انقلاب اسلامی باشیم

استاد علوم سیاسی دانشگاه های کشور با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: نامزدهای انتخابات مجلس به دنبال رای پاک و رقابت در تراز انقلاب اسلامی باشند.

به دنبال رای پاک و رقابت در تراز انقلاب اسلامی باشیم

گیلان خبر: استاد علوم سیاسی دانشگاه های کشور با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: نامزدهای انتخابات مجلس به دنبال رای پاک و رقابت در تراز انقلاب اسلامی باشند.

دکتر مظفر نامدار در گفتگو با گیلان خبر پیرامون ویژگی های رای پاک گفت: رای پاک، رایی است که در آن پول نباشد، پلو نباشد، فریب مردم نباشد، دروغ گفتن به مردم نباشد، رقابت ناجوانمردانه نباشد، تخریب دیگران نباشد. این رای حتما یک رای پاک است.

دکتر نامدار در ادامه با اشاره به ویژگی رای ناپاک، تلاش و ایده خرید رای را از نشانه های رای ناپاک دانسته و افزود: آرای ناپاک آرایی هستند که در آن نامزد ایده خرید رای از مردم را دارد و از نظر ما این آرا، ناپاکند.

این استاد دانشگاه در ادامه با اشاره به شیوه حضور درست نامزدهای انتخابات مجلس در عرصه رقابت با یکدیگر گفت: نامزدها بروند و آن طور که شرع و قانون اجازه داده است، خود را به مردم معرفی کنند و بگذارند مردم خودشان تصمیم بگیرند. یعنی نامزدها تلاش کنند که از مردم رای بگیرند نه اینکه از مردم رای بخرند. این دو با هم فرق دارند. رای گرفتن از مردم با رای خریدن از مردم فرق دارد.

این استاد علوم سیاسی دانشگاه های کشور با اشاره به فضای رقابتی صحیح در عرصه انتخابات افزود: اگر همه نامزدها با این نگاه، یعنی نگاه مبتنی بر رای پاک وارد میدان رقابت شوند، آنگاه این رقابت، یک رقابت زیبایی خواهد شد. دیگر نه تخریب یکدیگر است، نه در آن دوز و کلک هست، نه فریب دادن و دروغ گفتن هست. این عرصه، یک عرصه رقابتی سالم و صحیح است.

دکتر نامدار در پایان با اشاره به ویژگی رقابت های انتخاباتی در تراز جمهوری اسلامی گفت: ما در این دوره از انتخابات از همه دوستانی که احساس تکلیف کردند و وارد عرصه انتخابات شده اند و می خواهند به نظام مردمسالاری دینی در کشور ما کمک کنند و به دنیا بلوغ سیاسی و توسعه یافتگی سیاسی جامعه ما را نشان بدهند، و می خواهند نشان دهند که ما در رقابت های انتخاباتی در تراز جمهوری اسلامی رقابت می کنیم نه در تراز رقابت ها و انتخابات غربی می خواهیم که استراتژی خود را مبتنی بر کسب رای پاک قرار دهند، و از هر چیزی که خدشه ای بر این پاکی وارد می آورد، پرهیز کنند.

 

 

کد مطلب: 12417

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر