مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در جهاد کشاورزی گیلان:

حضور مردم در مجامع سیاسی مکمل ایمان است

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در جهاد کشاورزی گیلان بر حضور مردم در صحنه‌های اجتماعی تاکید کرد و گفت: حضور مردم در مجامع سیاسی مکمل ایمان است.

حضور مردم در مجامع سیاسی مکمل ایمان است

گیلان خبر: حجت‌الاسلام علی‌اصغر جهانی ظهر امروز در سومین جلسه کمیته روستایی و عشایری ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی گیلان با اشاره به سی‌وهفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: دشمن دوباره چهره واقعی خود را نشان داده و برخی که خیال می‌کردند دشمن قابل اعتماد است مشاهده کردند این تفکر اشتباه بوده و استکبار به دشمنی خود ادامه می‌دهد.

وی دهه فجر را تداعی‌کننده پیروزی انقلاب اسلامی عنوان کرد و افزود: دهه فجر انقلاب اسلامی آغاز فصل جدیدی در کشور محسوب می‌شود.

مسئول کمیته روستایی و عشایری ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی گیلان با بیان اینکه انقلاب اسلامی به 2500 سال دوران ستم‌شاهی در کشور پایان داده است، تصریح کرد: وقوع انقلاب اسلامی تنها تغییر سیاسی نبود بلکه در عصر افول معنویت و در دورانی که عدالت با تفسیر سوسیالیستی، آزادی با ماهیت لیبرالیستی و رفاه را با بیان کاپیتالیستی به مردم مسلمان ما تحمیل کردند، ملت ایران به رهبری امام (ره) و با الهام از قرآن کریم و ارزش‌های اسلامی در برابر دین‌ستیزان و خداستیزان قیام کردند و ارزش‌های الهی در این عصر در کشور حاکم شده است.

جهانی بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی را به‌خاطر تحول عظیم معنوی، تغییر گفتمانی و پیدایش انگاره جدیدی از ارزش‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی در افق گسترده‌تر و آرمان‌های بلندتر از تغییر سیاسی و اجتماعی خواند و بیان کرد: مهم‌ترین رویکرد کمیته روستایی و عشایری ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی گیلان بزرگداشت این دهه است.

وی دهه فجر انقلاب اسلامی را بازخوانی و یادآوری ارزش‌ها و تجلیل از مجاهدت‌های بزرگ‌مردان و زنان و جوانان کشور به‌ویژه روستائیان و عشایر عنوان کرد و افزود: روستائیان و عشایر نقش بزرگی در پیروزی انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس ایفا کردند.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در جهاد کشاورزی گیلان با تاکید بر بسترسازی حضور مردم در برنامه‌های دهه فجر انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد: حضور جوانان، نخبگان، حوزویان و دانشگاهیان در جشن‌های پیروزی انقلاب اسلامی باید با پرهیز از ورود به زدوبندهای سیاسی در موضوع انتخابات باشد.

جهانی به آیه قرآن کریم اشاره کرد و یادآور شد: مؤمنان راستین آنها هستند علاوه بر اعتقادی که به خدا و پیامبر (ص) دارند، هرگاه یک مطلب مهم اجتماعی و حکم جامعی در میان باشد هیچگاه صحنه را رها نمی‌کنند و حتی اگر معذور باشند بدون اذن رهبر صحنه اجتماعی را خالی نمی‌گذارند.

وی با اشاره به پیام آیه مذکور، اظهار کرد: حضور مردم در مجامع سیاسی و ... مکمل ایمان است بنابراین ورود در صحنه‌های اجتماعی از نشانه‌های اعتقاد به خداوند و مکمل ایمان محسوب می‌شود و امیدواریم کمیته روستایی و عشایری ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی گیلان بتواند دین خود به انقلاب و شهدا را ادا کند.

منبع: فارس

کد مطلب: 12429

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر