امروز صورت گرفت

آغاز واریز خسارت بیمه محصولات کشاورزی گیلان

واریز 40 میلیارد ریال خسارت بیمه محصولات کشاورزی گیلان آغاز شد.

آغاز واریز خسارت بیمه محصولات کشاورزی گیلان

گیلان خبر: مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی گیلان صبح امروز در جریان پرداخت خسارت بیمه محصولات کشاورزی استان اظهار کرد: بیمه محصولاتی که در برابر حوادث غیر مترقبه بیمه شده باشد، واریز می‌شود.

کاظم صفارحمیدی با بیان اینکه امروز 40 میلیارد ریال به حساب کشاورزانی که شالیزارهای خود را بیمه کرده‌اند واریز می‌شود، افزود: این میزان اعتبار به حساب هشت هزار نفر واریز می‌شود.

وی با بیان اینکه 200 میلیارد ریال دیگر نیز پس از تامین اعتبار به حساب شالیکاران گیلان واریز می‌شود، تصریح کرد: بارش شدید باران تیر ماه امسال به محصول 56 هزار هکتار شالیزارهای گیلان 10 تا 100 درصد خسارت وارد کرد.

به گفته مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی گیلان 63 هزار شالیکار مالک شالیزارهای خسارت‌دیده هستند.

وی با تأکید بر ضرورت توجه شالیکاران نسبت به بیمه محصولات خود، خاطرنشان کرد: بیمه محصولات کشاورزی پشتوانه مهمی برای بهره‌برداران این بخش است.

صفارحمیدی، برنج را یک محصول آسیب‌پذیر خواند و یادآور شد: با توجه به وجود حوادث غیرمترقبه در گیلان برنج در مقابل آب و هوا آسیب‌پذیر است بنابراین ضرورت دارد کشاورزان نسبت به بیمه محصولات خود اقدام‌های اساسی انجام دهند.

وی بی‌توجهی برخی کشاورزان نسبت به بیمه محصولات خود را موجب ضرر و زیان آنها دانست و یادآور شد: بیمه محصولات به‌ویژه برنج تضمینی در مقابل حوادث است.

منبع: فارس

 

کد مطلب: 12498

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر