رئیس اتاق بازرگانی چک و ایران:

جمهوری چک آماده سرمایه‌گذاری در ایران است

رئیس اتاق بازرگانی چک و ایران با اعلام آمادگی این کشور برای سرمایه‌گذاری در ایران گفت: خواستار جذب محصولات تولیدات کشاورزی گیلان برای تأمین نیازمندی‌های کشور چک هستیم.

جمهوری چک آماده سرمایه‌گذاری در ایران است

گیلان خبر: یان کاوان صبح امروز در دیدار با استاندار گیلان با تبریک لغو تحریم‌های جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: اتاق بازرگانی جمهوری چک با توجه به شرایط جدید و ظرفیت‌ها و محصولات موجود در گیلان، ارتباط خود را با استانداری این استان تقویت می‌کند.

وی جمهوری چک را یکی از بزرگ‌ترین و معروف‌ترین سازنده‌های لوکوموتیو در دنیا دانست و افزود: می‌توانیم در بخش‌های مختلف پروژه ریلی رشت ‌ـ‌ آستارا سرمایه‌گذاری کنیم.

رئیس اتاق بازرگانی چک و ایران از تشکیل تیم مشترک با گیلان برای ادامه مذاکرات فنی و پیشنهاد فاینانس در زمینه ساخت لوکوموتیو خبر داد و گفت: برای سرمایه‌گذاری در بخش‌های نیروگاهی، محیط زیستی و ریلی گیلان آمادگی داریم.

وی خاطرنشان کرد: این اطمینان را به مسئولان گیلانی می‌دهیم که در بخش‌های مختلف از آغاز تا بهره‌وری با ظرفیت بالا آماده سرمایه‌گذاری هستیم و در مقابل خواستار جذب محصولات و تولیدات کشاورزی گیلان برای تأمین نیازمندی‌های کشور خود هستیم.

کاوان یادآور شد: از وجود شرکت‌های بسیار باتجربه چک در زمینه‌های محیط زیست، تصفیه آب، انرژی‌های تجدیدپذیر، حمل و نقل، راه‌آهن، معدن و صنایع داروسازی بهره‌ می‌بریم.

وی آمادگی کشور خود برای افزایش همکاری‌ها در زمینه‌های توربین‌های آبی، پتروشیمی و صنایع نفت و گاز و صنایع غذایی را اعلام کرد.

استاندار گیلان نیز در نشست مذکور اظهار کرد: گیلان در بخش‌های مختلف عمرانی، صنعت، راه‌آهن، کشاورزی، صنایع غذایی و کشتیرانی آماده همکاری در راستای توانایی‌های موجود برای سرمایه‌گذاری است.

محمدعلی نجفی با ابراز خرسندی از تمایل هیئت سرمایه‌گذاری جمهوری چک برای ورود به پروژه‌های راه‌آهن، محیط زیست، زباله‌سوز و آب و فاضلاب گیلان، یادآور شد: امیدواریم با سفر هیئت ‌سرمایه‌گذاری به گیلان در راستای تحقق این مذاکرات گام‌های موثری برداشته‌شود.

وی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در زمینه‌های مختلف گیلان را تشریح کرد.

منبع: فارس

 

کد مطلب: 12708

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر