مدیر کل فرودگاه گیلان:

تکمیل پارکینگ ترمینال فرودگاه گیلان اعتبار می‌خواهد

مدیرکل فرودگاه گیلان گفت: احداث فاز دوم پارکینگ ترمینال جدید فرودگاه سردار جنگل رشت نیازمند اختصاص اعتبار است.

تکمیل پارکینگ ترمینال فرودگاه گیلان اعتبار می‌خواهد

گیلان خبر: فتاح رضوانی امروز  با اشاره به تجاری‌سازی فرودگاه سردار جنگل اظهار کرد: تجاری‌سازی فرودگاه به عنوان زیرساخت توسعه گیلان می‌تواند در رشد و پیشرفت این استان نقش‌آفرینی کند.

وی درباره احداث فاز دوم پارکینگ ترمینال فرودگاه سردار جنگل رشت افزود: برای احداث فاز دوم این ترمینال باید از اعتبارات دولتی استفاده می‌‌کردیم که تکمیل شود اما تاکنون هیچ اعتباری در این زمینه اختصاص پیدا نکرده‌است.

مدیرکل فرودگاه گیلان ادامه داد: در صورت تحقق اعتبار مورد نیاز، فاز دوم پروژه پارکینگ ترمینال جدید فرودگاه رشت ساخته و تکمیل می‌شود.

وی درباره میزان اعتبار مورد نیاز برای ساخت فاز دوم پارکینگ ترمینال جدید فرودگاه رشت گفت: در سال 92 فاز نخست این پروژه افتتاح شد و در آن زمان باید فاز دوم آغاز می‌شد که نیاز به 4 میلیارد تومان پول داشت اما اکنون این مبلغ تغییر یافته‌است.

رضوانی خاطرنشان کرد: اگر تملک اراضی فرودگاه رشت صورت گیرد باند موازی خواهیم داشت که موجب می‌شود در صورت مشکل باند اصلی، فرودگاه تعطیل نشود.

وی با بیان اینکه فرودگاه سردار جنگل رشت دارای یک باند است، تصریح کرد: اگر تعمیراتی روی این باند انجام شود مجبور به تعطیلی فرودگاه می‌شویم.

مدیرکل فرودگاه گیلان به تفاوت فرودگاه با شرکت‌های هواپیمایی اشاره کرد و یادآور شد: در فرودگاه‌ها چندین ارگان با ماموریت‌های سازمانی خود خدمات‌رسانی می‌کنند از جمله نیروهای نظامی امنیتی که ماموریت‌های سازمانی خود را برای تأمین امنیت فرودگاه‌ها دارند.

وی متذکر شد: شرکت‌های هواپیمایی درباره هرگونه پذیرش و فروش بلیت مسافر و پرواز مسئول پاسخگویی هستند و این موضوع هیچ ارتباطی به فرودگاه ندارد زیرا آنها زیرمجموعه فرودگاه نیستند.

رضوانی با اشاره به اینکه هرگونه تأخیر در پرواز و مشکلات در این زمینه طبق تصمیم‌های گرفته‌شده باید به روابط عمومی شرکت هواپیمایی مورد نظر مراجعه شود، یادآور شد: فرودگاه نیز پاسخگوی سئوالات مسافران است اما در قبال هرگونه مشکلات پروازی مسئولیتی نداریم و شرکت‌های هواپیمایی مسئول و پاسخگو هستند.

وی درباره افزایش پروازها در فرودگاه سردار جنگل رشت خاطرنشان کرد: در صورت افزایش تعداد ناوگان هوایی، پروازهای فرودگاه رشت نیز افزایش می‌یابد.

منبع: فارس

 

کد مطلب: 12709

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر