شهردار لاهیجان:

ظرفیت سامانه‌های مردم نهاد برای حمایت از کارآفرینان استفاده شود

شهردار شهرستان لاهیجان گفت: حمایت سامانه‌های مردم نهاد از خانواده‌های بی‌سرپرست و بدسرپرست و جوانان بدون شغل استان موجب پیشگیری از بسیاری از جرائم اجتماعی و عدم به‌وجود آمدن مشاغل کاذب می‌شود.

ظرفیت سامانه‌های مردم نهاد برای حمایت از کارآفرینان استفاده شود

گیلان خبر: سعید آگشته درباره حمایت از سازمان‌های مردم نهادی همچون(جمعیت همیاران استان سبز) اظهار داشت: یکی از فعالیت‌های اخیر شهرداری شهرستان لاهیجان متمرکز کردن مشاغل خاص و توزیع محصولات سازمان‌های مردم نهاد و بخش خصوصی در جایگاه‌های ساخته شده و خاص برای این مشاغل است، مکان‌هایی چون مجتمع تفریحی حاجی‌آباد و باغ نارنج به‌طور ویژه دارای غرفه‌های ویژه جهت توزیع محصولات این مشاغل است.

وی گفت: سازمان مردم نهاد(سمن) جمعیت همیاران استان سبز با تحت پوشش قرار دادن بیش از 200 هزار نفر در سطح استان و تولید ناخالص بیش از یک میلیارد ریال در سال می‌تواند یکی از انجمن‌های مردم نهاد موفق در سطح کشور باشد.

شهردار لاهیجان افزود: باید تحت حمایت همه جانبه از این انجمن و مدیریت فروش صحیح، محصولات آن به درآمدزایی واقعی دست پیدا کند و حمایت این سمن از خانواده‌های بی‌سرپرست و بدسرپرست و جوانان بدون شغل استان موجب پیشگیری از بسیاری از جرائم اجتماعی و عدم به‌وجود آمدن مشاغل کاذب می‌شود.

آگشته تصریح کرد: امروز در جوامع مدرن و پیشرفته بیش از 80 درصد برنامه‌ریزی شرکت‌ها برای فروش و تنها 20 درصد از آن به تولید اختصاص می‌یابد و انجمن‌ها و تولیدی‌ها در نظر داشته باشند بدون سازمان‌دهی قوی در بخش فروش و بدون داشتن نیروهای کارآمد و زبده در عرصه توزیع و فروش محصولات، تنها به تولید پرداختن هزینه اضافه دربرداشته و مسلماً منجر به ورشکستگی آن سازمان یا تولیدی می‌شود.

وی اظهار کرد: در بحران‌های شدید به‌ویژه در چند سال اخیر که کشور ما با تحریم‌های مالی شدید از طرف جامعه بین المللی همراه بود تنها شرکت‌هایی توانستند از این بحران موفق بیرون آیند که بخش فروش فعال و هماهنگی با بخش تولید داشتند و استفاده از بازرگانان خبره در امر صادرات محصولات خاص به‌ویژه صنایع دستی مرغوب این استان می‌تواند یکی از شیوه‌های دستیابی به موفقیت باشد.


منبع: تسنیم

 

کد مطلب: 12858

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر