مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان خبر داد

تشکیل 5 گروه اطفای حریق جنگل در گیلان

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان از تشکیل پنج گروه ویژه اطفای حریق جنگل در نقاط مختلف این استان خبر داد.

تشکیل 5 گروه اطفای حریق جنگل در گیلان

گیلان خبر: داود زارع عصر امروز در جمع مدیران دستگاه‌های اجرایی گیلان با اشاره به وزش بادهای موسمی اظهار کرد: پاییز و ابتدای زمستان امسال برخی از مناطق جنگلی استان به دلیل افزایش دما دچار حریق شد.

وی ادامه داد: امسال تعداد 10 دستگاه خودروی اطفای حریق به اداره‌های منابع طبیعی و آبخیزداری در شهرستان‌های سیاهکل، شفت، لاهیجان، رودبار، آستارا، تالش، ماسال، سیاهکل و رضوانشهر اختصاص داده شده و دو دستگاه خودرو در مرکز گیلان مستقر است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان از تشکیل پنج گروه ویژه اطفای حریق جنگل در نقاط مختلف استان خبر داد و افزود: دستگاه‌های دولتی طبق ماده 47 قانون حفاظت جنگل‌ها برای اطفای حریق با اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان همکاری می‌کنند.

زارع همکاری شهرداری‌ها با منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان برای اطفای حریق را ویژه خواند و بیان کرد: چهار نوع آتش‌سوزی در جنگل‌ها داریم و شدیدترین آتش‌سوزی به صورت تاجی و تنه‌ای است.

وی با بیان اینکه خسارت وارد شده به جنگل‌های گیلان به صورت کفی است، تصریح کرد: آتش‌سوزی کفی خسارت بسیاری به جنگل‌های استان وارد نکرده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان، عوامل طبیعی مانند صاعقه و ... را دلیل آتش‌سوزی در جنگل‌ها عنوان کرد و گفت: برخی از آتش‌سوزی‌ها به دلیل عوامل غیر طبیعی توسط جنگل‌نشین‌ها و افرادی که در حاشیه جنگل زندگی می‌کنند، ایجاد می‌شود.

زارع، آتش‌سوزی جنگل‌ها در بیشتر مواقع را هنگام تاریک شدن هوا دانست و خاطرنشان کرد: شناسایی عوامل آتش‌سوزی به دلیل تاریک شدن هوا با مشکل مواجه می‌شود.

وی به 10 مورد حریق در جنگل‌های سیاهکل در سال جاری اشاره کرد و یادآور شد: 47 هکتار از جنگل‌های مذکور دچار آتش‌سوزی شد ضمن اینکه شش مورد آتش‌سوزی در شفت داشتیم.

* آتش‌سوزی در 305 هکتار از جنگل‌های گیلان

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان با اشاره به اینکه در مجموع 305 هکتار از جنگل‌های استان در سال جاری دچار آتش‌سوزی شده است، اظهار کرد: امسال 26 درصد نسبت به سال گذشته کاهش آتش‌سوزی در جنگل‌های گیلان داریم.

منبع: فارس

 

کد مطلب: 12859

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر