فرمانده انتظامی شفت خبر داد

کشف انواع چوب قاچاق جنگلی در شفت

فرمانده انتظامی شفت ازکشف چهار تن انواع چوب قاچاق جنگلی در این شهرستان خبر داد.

کشف انواع چوب قاچاق جنگلی در شفت

گیلان خبر: جواد پاک‌شریفی پیش از ظهر امروز در جلسه انتظامی گیلان اظهار کرد: ماموران کلانتری مرکزی شفت در دو مرحله موفق شدند بیش از چهار تن چوب قاچاق که با بریدن درخت‌های جنگلی تهیه شده بود را از دو خودروی نیسان کشف کنند.

وی به دستگیری دو متهم و دو دستگاه خودرو در راستای کشف چوب قاچاق در شفت اشاره کرد و افزود: 5 میلیون و 500 هزار ریال ارزش چوب قاچاق کشف شده طبق اعلام اداره منابع طبیعی است.

پاک‌شریفی با قدردانی از همکاری شهروندان با پلیس در شناسایی و برخورد با قاچاقچیان چوب، تصریح کرد: شهروندان در صورت مشاهده افرادی که اقدام به قطع درختان یا حمل چوب از جنگل می‌کنند، مراتب را به مرکز فوریت‌های پلیسی 110 اطلاع دهند.

*دستگیری عاملان انتشار تصاویر خصوصی در تلگرام

رئیس پلیس فتای فرماندهی انتظامی گیلان نیز در جلسه مذکور به ارجاع تعدادی پرونده از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت مبنی بر انتشار تصاویر خصوصی برخی از شهروندان در تلگرام اشاره کرد و گفت: پلیس فتا موضوع مذکور را به طور ویژه پیگیری کرده است.

ایرج محمدخانی به شناسایی سه نفر با تحقیقات فنی پلیسی در راستای انتشار تصاویر خصوصی شهروندان در تلگرام اشاره کرد و افزود: متهمان مذکور با هماهنگی مقام قضایی دستگیر شدند.

وی با بیان اینکه متهمان با توجه به مستندات کشف شده به صراحت به بزه انتسابی خود اعتراف کردند، تصریح کرد: متهمان با نسبت دادن مطالب ناروا و غیر اخلاقی قصد اخاذی و درخواست‌های بی‌شرمانه از شهروندان داشتند.

رئیس پلیس فتای فرماندهی انتظامی گیلان از معرفی متهمان برای سیر مراحل قانونی به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت خبر داد و بیان کرد: طبق ماده 16 فصل پنجم هتک حیثیت و نشر اکاذیب قانون جرایم رایانه‌ای، هر فردی که به وسیله سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی فیلم، صوت یا تصویر دیگری را تغییر دهد یا تحریف کرده و آن را با علم به تغییر یا تحریف منتشر کند به حبس از 91 تا دو سال یا جزای نقدی از پنج میلیون ریال تا 40 میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم می‌شود.

 منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 12901

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر